Świece parafinowe – czy warto brać je pod uwagę? 

Zazwyczaj podczas wyboru idealnej świeczki do naszego mieszkania, kierujemy się głównie jej zapachem i wyglądem. Jej zadaniem jest umilenie nam czasu, wprowadzenie przyjemnego zapachu i stanowienie stylowego dodatku. Tak więc, wygląd i zapach to oczywiste parametry wyboru świeczki. 

Warto, jednak zwrócić uwagę na jeszcze jeden, istotny czynnik. Jest nim surowiec, z którego wykonana jest dana świeczka zapachowa. Do tej pory, najpopularniejszym tworzywem, z którego wykonywane były świece, była parafina. Ten surowiec pozyskiwany jest przy okazji wydobywania ropy naftowej. 

Korzystanie ze świec parafinowych jest nie tylko nie ekologiczne, ale również szkodliwe dla życia naszego, naszych zwierzaków domowych i roślin. Podczas spalania się parafiny do atmosfery uwalniają się szkodliwe związki chemiczne. Mogą powodować one ból głowy, zawroty, nudności, a nawet prowadzić do utraty przytomności. 

Świece sojowe – zdrowsza i ekologiczna alternatywa 

Czy świece od AirFlavour.pl są zdrowe i ekologiczne? Jak najbardziej tak. Są one doskonałym zamiennikiem świec parafinowych, ponieważ również zapewniają przyjemny klimat, pięknie pachną i wyglądają, a dodatkowo nie wytwarzają toksycznych substancji. Czas spalania się świecy sojowej jest znacznie dłuższy niż świecy parafinowej. Jest ona bezpieczna dla kobiet w ciąży, dzieci i zwierzaków domowych. 

Zobacz też:
Jak zrobić domowy sos do sałatki greckiej

Świece sojowe, jak sama nazwa wskazuje, wytwarzane są z wosku z soi. Ich produkcja jest w pełni ekologiczna, a wosk biodegradowalny. Świece dostępne w AirFlavour.pl, sprzedawane są w szklanych słoiczkach, dzięki czemu przy ich produkcji nie jest wykorzystywany dodatkowy plastik. Po wypaleniu się świecy, słoiczek można umyć i skorzystać z niego ponownie. Taki zabieg zapewnia pełną ekologię i wpasowuje się w tak istotny teraz ruch zero-waste. 

Wybierając świece sojowe AirFlavour zyskasz nie tylko ulubiony zapach w mieszkaniu, przyjemny nastrój, ale również ekologiczne i zdrowe rozwiązanie. 

Minimalistyczny design, szklane słoiczki i szeroki wybór zapachów dostępnych świec z pewnością wpasuje się w każde wnętrze. Ze względu na klasyczny wygląd, świece będą doskonałym dodatkiem zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych.

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły