Catering dietetyczny a bogata oferta

Im bardziej różnorodny wybór dań w menu, tym większa szansa, że dana dieta pudełkowa trafi z nasze gusta. Obowiązkowym punktem każdej takiej firmy są propozycje wykluczające niektóre składniki. Mogą się do tego zaliczyć dania bezmięsne, zarówno wegetariańskie, jak i wegańskie. Cateringi uwzględniają również potrzeby osób, które zmagają się z różnymi dolegliwościami i nietolerancjami pokarmowymi. Na stronie https://mojcatering.com.pl/ można skomponować diety pudełkowe bez laktozy czy glutenu. Znajdą się również propozycje dla diabetyków i chorujących na Hashimoto. Urozmaicone menu to również sygnał, że firma się rozwija i podąża za nowinkami kulinarnymi.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Kolejnym, niemniej ważnym kryterium, które dla wielu osób może być decydujące, jest cena, jaką trzeba zapłacić za skorzystanie z diety pudełkowej. Jest ona uzależniona przede wszystkim od rodzaju posiłków i wybranego wariantu kalorycznego. Znaczenie ma także czas, na jaki decydujemy się wykupić daną dietę. Zestawy próbne, które opierają się na jednym dniu może wahać się od 40 do 60 złotych za pięć posiłków. Cena standardowej diety jest nieco droższa, jednak warto na bieżąco śledzić strony internetowe dużych firm, gdyż regularnie pojawiają się tam kody rabatowe oraz zniżki.

Konsultacje dietetyczne przy wyborze cateringu

Konsultacja z dietetykiem może okazać się niezwykle pomocna przy wyborze diety i ustalaniu jej kaloryczności. Specjalista zawsze podpowie i doradzi, jakie czynniki powinno się brać pod uwagę przy obliczaniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego. W zależności od naszego celu – chęć schudnięcia, utrzymania zdrowego stylu życia bądź nabrania masy mięśniowej – konieczne jest wybranie odpowiedniego wariantu. Dietetyk może także zasugerować, którą dietę możemy wybrać, gdy zmagamy się z chorobą bądź nietolerancją pokarmową. Jeżeli wybrana przez nas firma cateringowa proponuje takie konsultacje bezpłatnie, warto z nich skorzystać, aby niezobowiązująco poznać szczegóły oferty i sprawdzić, czy akurat ta dieta pudełkowa będzie spełniać nasze oczekiwania.

Zobacz też:
Dieta Kwaśniewskiego – jadłospis. Wady i zalety. Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie optymalnej!

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły