Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z głodem alkoholowym jest zaszycie alkoholowe. Jest to rozwiązanie dość kontrowersyjne, ale nie oznacza to, że bezużyteczne. W poniższym artykule opisujemy, na czym polega działanie tej metody i kiedy warto ją stosować. Podpowiadamy również, gdzie można bezpiecznie zaimplantować wszywkę alkoholową w Warszawie.
Jak działa wszywka alkoholowa?
Czy wiesz, że wszywka alkoholowa była jedną z pierwszych metod farmakologicznego leczenia alkoholizmu? Jest ona obecna w lecznictwie na całym świecie od 75 lat! Zaszycie alkoholowe jeszcze niedawno cieszyło się ogromną popularnością i traktowane było jako podstawa leczenia alkoholizmu. Dlaczego? Jest to metoda, która wymusza na alkoholiku zachowanie trzeźwości przez kilka miesięcy. Substancja aktywna wszywki ‒ disulfiram ‒ to związek, który blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu. Zahamowanie rozkładu toksycznego metabolitu, czyli aldehydu octowego, powoduje, że nawet najmniejsza dawka alkoholu wywołuje objawy zatrucia organizmu, takie jak:
- zaczerwienienie twarzy;
- nadmierna potliwość;
- uderzenia gorąca;
- nudności i wymioty;
- bóle i zawroty głowy;
- spadek ciśnienia tętniczego;
- uczucie kołatania serca;
- lęk i niepokój.
Czy zaszycie alkoholowe leczy chorobę alkoholową?
Jeszcze do niedawna zaszycie alkoholowe przedstawiane było jako cudowna metoda leczenia alkoholizmu. Niestety, specjaliści wprost ostrzegają, że wszywka alkoholowa, zastosowana samodzielnie, nie leczy uzależnienia. Jest to metoda awersyjna, która zniechęca chorego do picia alkoholu, poprzez wykształcenie w nim lęku przed negatywnymi konsekwencjami sięgnięcia po używkę. Warto jednak podkreślić, że zaszycie alkoholowe nie leczy przyczyn problemu, a chorzy, po ustaniu aktywności wszywki, nierzadko wracają do swojego nałogu.
Czy zatem zaszycie alkoholowe ma jeszcze jakieś zastosowanie w leczeniu alkoholizmu? Oczywiście, że tak! Okazuje się, że metoda ta stanowi ogromne wsparcie dla osób, które postanowiły rozpocząć psychoterapię uzależnienia. W początkowych miesiącach terapii chorzy nie mają jeszcze wykształconych mechanizmów radzenia sobie z głodem alkoholowym. Wszywka stanowi więc dla nich wsparcie, pomagając utrzymać całkowitą abstynencję.
Wszywanie Esperalu w Warszawie ‒ wybierz profesjonalistów!
Boisz się, że zabieg zaszycia alkoholowego nie będzie skuteczny? A może obawiasz się groźnych powikłań, takich jak zakażenie rany? Pamiętaj, że zabieg wykonany przez doświadczonych specjalistów jest całkowicie bezpieczny. Jeśli szukasz najlepszego miejsca w Warszawie, my możemy polecić Ci KacDoktora! To firma, która wykonuje zabieg wszywania Esperalu od wielu lat. To właśnie w gabinecie KacDoktora spotkasz wykwalifikowanych lekarzy, którzy rozwieją Twoje wątpliwości i pomogą Ci postawić pierwsze kroki ku trzeźwości.
Jak umówić się na zabieg zaszycia alkoholowego w KacDoktorze? Wystarczy zadzwonić, by uzgodnić dogodny termin wizyty. Pracownicy firmy zajmą się całą resztą! Zabieg wykonywany jest w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Nie musisz niczym się martwić, a zwłaszcza bólem, gdyż cały zabieg zaszycia alkoholowego przeprowadzony będzie z użyciem skutecznego znieczulenia miejscowego. Po zakończonym zabiegu otrzymasz profilaktyczną antybiotykoterapię, a jeśli potrzebujesz ‒ także zaświadczenie lekarskie.
Walka z nałogiem może być łatwiejsza! Wszywka alkoholowa pomoże Ci utrzymać abstynencję nawet przez kolejne 10 miesięcy!
Artykuł promocyjny
Zobacz także:
- Szybka regeneracja po imprezie? Odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu rozwiąże problem kaca już w godzinę!
- Detoks alkoholowy w Warszawie – przejściowa moda czy rewolucja w leczeniu kaca?
- Hiszpania: 15-latek uzależnił się od gier. Trafił do szpitala
- Trądzik – problem, który najczęściej dotyka młodych ludzi
- Prostowanie przegrody nosowej, NFZ – ile się czeka?