Mata do akupresury na ból pleców

Mówiąc o bólu pleców, do głowy nasuwa się od razu jedna myśl – mata do akupresury. Produkt ten coraz częściej można spotkać w domach, chociaż jest jeszcze mnóstwo osób, które o nim nie słyszało. Dlatego już wyjaśniamy…

Mata do akupresury to specjalna mata, na której umieszczone są wypustki akupresurowe. Mają one za zadanie pobudzać konkretne punkty na ciele, dzięki czemu organizm mobilizuje się do samoleczenia. Dzięki regularnemu używaniu maty, jesteśmy w stanie złagodzić lub nawet całkowicie zwalczyć ból kręgosłupa. To jednak nie jedyna korzyść tego produktu – przeczytajcie dalej!

Korzyści używania maty do akupresury

Mata do akupresury przynosi cały szereg korzyści dla organizmu:

 • poprawia postawę ciała,
 • łagodzi lub całkowicie zwalcza ból kręgosłupa (w tym odcinka szyjnego i lędźwiowego), 
 • zmniejsza ból podczas rwy kulszowej i miesiączki, 
 • wspomaga organizm w walce z migreną i napięciowymi bólami głowy, 
 • umożliwia relaksujący i odprężający masaż ciała,
 • eliminuje zmęczenie, 
 • używana rano – pobudza do działania i dodaje energii na cały dzień, a wieczorem – zwalcza bezsenność i poprawia jakość snu, 
 • rozluźnia napięte mięśnie,
 • stymuluje układ nerwowy, co wpływa na redukcję stresu i uspokojenie,
 • przyczynia się do wydzielania endorfin, dzięki czemu mamy lepsze samopoczucie,
 • poprawia krążenie krwi, dając przyjemne uczucie ciepła, 
 • redukuje cellulit, 
 • uelastycznia i wygładza skórę.    
Zobacz też:
Co może oznaczać przewlekły ból głowy? Poznaj przyczyny i pozbądź się go raz na zawsze

Jaka mata do akupresury?

W tym artykule prezentujemy dwa rodzaje mat, lecz jest ich zdecydowanie więcej. Każdy może znaleźć produkt dopasowany do siebie pod względem ostrości kolców, wielkości czy koloru maty, a także możliwości zakupu z poduszką lub bez.

Akumata Eco - ekologiczna mata do akupresury

Akumata Soft to produkt dostępny w dwóch wersjach: dłuższej i krótszej. Ta pierwsza umożliwia masaż całego ciała (włącznie z nogami), natomiast druga – działa głównie na kręgosłup. Obie opcje są dostępne w zestawie z poduszką, która idealnie dopasowuje się do odcinka szyjnego i lędźwiowego, karku oraz stóp. Akumata Soft odznacza się dość ostrymi kolcami, które na początku mogą powodować dyskomfort, jednak z upływem czasu ciało przyzwyczai się do bólu, a sam masaż będzie intensywny i efektywny. Atutem produktu jest to, że jest certyfikowanym wyrobem medycznym, co świadczy o wysokiej jakości, skuteczności i bezpieczeństwie podczas używania.

Drugą opcją jest Akumata ECO, która została stworzona z ekologicznych materiałów: lnu, bawełny, łusek gryki i włókna kokosowego. Do zestawu oprócz poduszki dołączona jest wygodna torba na ramię. Całość zapakowana jest w eleganckie, kartonowe pudełko, dzięki czemu świetnie nadaje się jako prezent. Produkt odznacza się ciekawym, nowoczesnym designem: naturalny len z kolcami w kolorze złotym, czarnym czy turkusowym – do wyboru. Będzie to idealny prezent czy to dla kobiety, czy dla mężczyzny. 

Nie zastanawiaj się ani sekundy!

Jeśli zmagasz się z bólem pleców, mata do akupresury będzie idealnym rozwiązaniem, które przyniesie Ci ulgę i wiele innych korzyści. Ale zaraz, zaraz… Czy z zakupem trzeba czekać, aż coś zacznie Ci dolegać? Oczywiście, że nie! Kup matę już dziś i profilaktycznie dbaj o swoje zdrowie, póki nie jest za późno! Mata świetnie sprawdza się także, gdy doskwiera bezsenność! Ułatwia zasypianie i zapewnia wysokiej jakości sen, a Ty budzisz się z nową energią do życia.

Zobacz też:
Ból ucha przy odbijaniu – co go powoduje?

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły