Potrzeba usunięcia tła ze zdjęć lekarzy może pojawić się w wielu przypadkach: podczas przygotowywania produktów reklamowych organizacji medycznych, do ilustracji podręczników i książek, a nawet na użytek własny, jeśli tło na zdjęciu wygląda nieatrakcyjnie lub rozprasza uwagę. Jaki nie byłby powód, sam proces usunięcia tła nie jest aktualnie bardzo skomplikowany, nie wymaga posiadania przez użytkownika specjalnego doświadczenia, a nawet umiejętności graficznych. Co więcej, można to zrobić na różne sposoby, a jak dokładnie – o tym opowiemy w tym artykule.

O czym warto pamiętać przystępując do usuwania tła z obrazów lekarzy?

Usuwanie tła z obrazów lekarzy ma pewną specyfikę, jak i proces usuwania tła z obrazów, na których widnieje sylwetka człowieka. Mianowicie:

 • Nie wszystkie programy dobrze radzą sobie z usunięciem tła na zdjęciach, na których jest kilka osób;
 • Często programy mimo to, że dość dobrze radzą sobie z usunięciem tła, pozostawiają na zdjęciu znaki wodne;
 • Dobrej jakości programy często umożliwiają edycję wyłącznie ograniczonej ilości zdjęć (w ciągu dnia lub w ogóle), za wszystkie inne trzeba zapłacić.

Korzystać z oprogramowania do usunięcia tła należy bardzo ostrożnie, szczególnie jeśli zdjęcie, z którego chce się skorzystać ma złą jakość. Zamazana ludzka twarz po usunięciu tła w takim przypadku staje się zupełnie nie do poznania.

Jak usunąć tło z obrazu, korzystając z zainstalowanego oprogramowania

Ta opcja jest prawdziwym klasykiem, ale jeśli jeszcze parę lat temu przeznaczona była wyłącznie dla fachowych projektantów, którzy bez problemów radzili sobie ze skomplikowanym oprogramowaniem, teraz może się nią posłużyć każdy chętny. Wspaniała wiadomość! Nie musisz poznawać tajników Photoshopa lub wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup odpowiedniej możliwości w popularnych programach. Większość opcji, za pomocą których usuniesz tło ze zdjęć lekarzy, jest dostępnych za darmo, są też takie, które można zainstalować nie na laptopa, a na smartfon!

Zobacz też:
O czym pamiętać wybierając kosmetyki do ciała i twarzy? Sprawdź koniecznie!

Są programy, które pozwalają usunąć tło całościowo, są też takie, które umożliwiają uczynienie go przezroczystym lub półprzezroczystym. Poza usuwaniem tła, współczesne programy umożliwiają też:

 • Dodawanie dodatkowych obrazów i tła;
 • Retuszowanie twarzy i sylwetki;
 • Usuwanie plam i odblasków;
 • Dodanie efektów, na przykład postarzania lub mozaiki. 

Wybierając oprogramowanie do usunięcia tła z obrazu w pierwszej kolejności nie bierz pod uwagę jego ceny, ale miej na uwadze swoje potrzeby: jeśli zajmujesz się pracą edytorską na co dzień, prowadzisz bloga lub tworzysz reklamę, zdecydowanie warto zainwestować w droższe narzędzie, posiadające kilka funkcji poza możliwością przycinania zdjęć. Jeśli z kolei potrzeba związana z usuwaniem tła pojawia się od czasu do czasu, wybierz darmowe narzędzie. Nawet, jeśli skorzystasz ze wszystkich darmowych prób edycji, zawsze będziesz mógł zainstalować inny program: tak naprawdę wersji jest ponad kilkadziesiąt.

Usunięcie tła z wykorzystaniem narzędzi online: podstawowe zalety

Narzędzia do usuwania tła online mają sporo przewag: możesz korzystać z nich kiedykolwiek i gdziekolwiek chcesz, wgrywając zdjęcia z laptopa, smartfonu lub nawet karty pamięci. Dodatkowo wszystkie gotowe obrazy są zapisywane w chmurze, a więc możesz uzyskać do nich dostęp w każdym momencie – wystarczy posiadać dostęp do Internetu. Korzystając z narzędzi online do usuwania tła, takich jak pl.depositphotos.com/bgremover.html, nie jesteś przywiązany do swojego miejsca pracy: możesz pracować w samochodzie i pociągu, a nawet leżąc w hamaku na Wyspach Kanaryjskich!

Jak usunąć tło ze zdjęcia lekarza będąc posiadaczem smartfona?

Niezależnie od tego, jaki smartfon posiadasz: Apple lub Samsung, zawsze masz możliwość pobrania darmowych programów, umożliwiających usunięcie tła w kilku prostych krokach. Są nawet takie, w których proces usunięcia tła uruchamia się w trybie automatycznym! Podstawowymi zaletami oprogramowania dla smartfonów, które można wykorzystać do usuwania tła ze zdjęć lekarzy, są:

 • Wygoda i prostota użytkowania nawet w przypadku amatorów;
 • Dobra funkcjonalność wersji darmowych;
 • Możliwość usunięcia tła bez rejestracji;
 • Dostępność darmowego przetestowania możliwości trybów premium;
 • Brak obciążającej pracę reklamy;
 • Szybkie przetwarzanie nawet dużych obrazów;
 • Możliwość jednoczesnej pracy z kilkoma plikami.
Zobacz też:
Tłumaczenia dokumentacji medycznej – ile kosztują i co wpływa na cenę?

Warto jednak pamiętać, że programy dla smartfonów najczęściej pracują wyłącznie ze zdjęciami. Najprawdopodobniej nie da się w nich usunąć tła na przykład z zeskanowanego obrazu PDF.

Najczęściej tego typu oprogramowanie działa w oparciu o sztuczną inteligencję, co z kolei oznacza, że do procesu usunięcia tła smartfon powinien posiadać dostęp do Internetu. Zaletą tego typu programów jest to, że są dostępne na zasadach nieodpłatnych i umożliwiają przetwarzanie jeśli nie nieograniczonej, to dość dużej ilości zdjęć.

usunięcie tła ze zdjęcia lekarza

Jak można zauważyć, usunąć tło ze zdjęć lekarzy można na różne sposoby i całkiem za darmo. Zgodnie z własnymi preferencjami wybierz opcje do pracy offline lub online, na laptopie lub smartfonie i ciesz się wspaniałą jakością i szybkością wykonywania postawionych przed sobą zadań zarówno w odniesieniu do zdjęć jednej osoby, jak i kilku.

Zobacz także: