Zielona herbata na odchudzanie

Suplementy zawierające zieloną herbatę poleca się w szczególności osobom, które borykają się z nadwagą. Zielona herbata zawiera katechiny, które zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu się tłuszczów z pokarmów. Dzięki temu tłuszcz jest częściowo wydalany z organizmu, a liczba kalorii dostarczanych do organizmu spada. Katechiny dodatkowo sprzyjają większemu zużyciu tkanki tłuszczowej w celach energetycznych, gdyż przyspieszają termogenezę. Dodatkowo zielona herbata korzystnie wpływa na proces wytwarzania enzymów wątrobowych.

L-karnityna

L-karnityna to związek, który często pojawia się w składzie suplementów na odchudzanie. Ma działanie przeciwutleniające i hamujące powstawanie nowej tkanki tłuszczowej. L-karnityna oczyszcza organizm z toksyn, które uwalniają się podczas spalania nagromadzonej wcześniej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo obniża zapotrzebowanie kaloryczne organizmu, poprawia termoregulację oraz bierze udział w przemianie węglowodanów. Dzięki temu wspiera proces redukcji masy ciała na każdym etapie odchudzania. Podobne działanie wykazują niektóre tabletki odchudzające na receptę, ograniczające wchłanianie tłuszczu z jedzenia.

Morwa biała

Morwę białą stosuje się na odchudzanie ze względu na jej właściwości ograniczające wchłanianie węglowodanów. Obniżone przyswajanie węglowodanów, dlatego chroni przed nadmiernym odkładaniem tkanki tłuszczowej. Można przyjmować ją również w celu utrzymania stałego poziomu glukozy we krwi. Morwa zapobiega tym samym napadom głodu i ułatwia kontrolowanie diety. W morwie białej znajdują się również antocyjany, które wspierają pracę układu krążenia. Dzięki nim ogranicza się ryzyko zachorowania na miażdżycę i choroby serca u osób z nadwagą i otyłością.

Zobacz też:
Co na katar sienny?

Błonnik jabłkowy i owsiany

Stosowanie błonnika sprawia, że ogranicza się napady głodu. Błonnik pod wpływem wody pęcznieje w żołądku. Dzięki temu mniejsza porcja jedzenia zapewnia sytość, co ułatwia kontrolowanie diety i zmniejszenie wielkości porcji. Dodatkowo błonnik w formie suplementu pomaga pozbyć się problemu zaparć, które często dokuczają osobom cierpiącym na nadwagę i otyłość. Błonnik jabłkowy i owsiany cechują się wysokim poziomem tolerancji, dlatego rzadko powodują problemy trawienne.

A co z tabletkami na odchudzanie na receptę?

W przypadku leków na odchudzanie na receptę, do najczęściej stosowanych substancji czynnych należą: liraglutyd, orlistat, naltrekson i bupropion [1]. Są to związki, które sprzyjają rozbijaniu cząsteczek tłuszczu z pożywienia na mniejsze, nieprzyswajalne cząsteczki i oddziałują na ośrodki przyjemności w mózgu. Dzięki nim pacjent odczuwa mniejsze łaknienie, lepiej radzi sobie ze stresem i wchłania ograniczoną ilość kalorii z jedzenia. Stosowanie leków tego typu wymaga ścisłej kontroli lekarza i jest rekomendowane wyłącznie u pacjentów z dużą otyłością ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Źródło: https://mamaginekolog.pl/zdrowie/choroby-doroslych/leczenie-otylosci-mozliwosci-farmakologiczne/

Materiał promocyjny

Zobacz także:

Zobacz też:
Jakie tempo odchudzania jest bezpieczne dla zdrowia?