Czym jest zwolnienie online?

Zwolnienie online, czyli e-ZLA, to elektroniczne zwolnienie lekarskie wypisywane Ci w momencie, gdy utracisz chwilową zdolność do pracy z powodu choroby. Obowiązek jego wystawiania w formie cyfrowej został wprowadzony w 2018 roku – dziś możesz otrzymać papierowy druk jedynie w wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku problemów z dostępem do internetu w placówce medycznej lub awarii systemu informatycznego ZUS.

E zwolnienie – czy musisz dostarczać je do rąk pracodawcy?

Jeszcze kilka lat temu musiałeś osobiście dostarczyć zwolnienie lekarskie swojemu pracodawcy. Obecnie proces ten odbywa się automatycznie – niedługo po wystawieniu przez lekarza L4 online trafia na konto PUE ZUS Twojego przełożonego, dzięki czemu ma on do niego bezpośredni wgląd. Oczywiście ma on dostęp do jego okrojonej wersji, czyli tej pozbawionej kodu statystycznego choroby.

Jak otrzymać L4 online bez wychodzenia z domu?

Problem z dojazdem do przychodni, nieudane próby dodzwonienia się do rejestracji, długi czas oczekiwania na wizytę czy konieczność spędzania czasu w ciasnej poczekalni – na pewno niejednokrotnie miałeś okazję doświadczać tych przykrych sytuacji, gdy pilnie potrzebowałeś e zwolnienia, aby móc usprawiedliwić swoją nieobecność w pracy. Dzisiaj, dzięki rozwojowi telemedycyny, nie musisz już się na nie narażać – wystarczy, że skorzystasz z usług platformy telemedycznej Med24, w której uzyskasz zwolnienie online bez wychodzenia z domu i to o każdej porze dnia i nocy.

Zobacz też:
Jak zostać pediatrą? Poradnik dla przyszłych lekarzy

Potrzebujesz e zwolnienia na już? W Med24 otrzymasz je w ekspresowym tempie, bo w ciągu 15 minut od zapisania się na teleporadę. Sam proces rejestracji przebiega bardzo sprawnie i odbywa się drogą elektroniczną – intuicyjny system przeprowadzi Cię przez wszystkie jego etapy. To Ty decydujesz, w jakiej formie odbędzie się konsultacja z internistą – do wyboru masz aż trzy opcje, tj. czat SMS, telefon oraz wideorozmowę. Pamiętaj, że kontakt z lekarzem w celu uzyskania L4 online możliwy jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w niedzielę i święta.

Zwolnienie online – jakie korzyści za sobą niesie?

Wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich niesie za sobą mnóstwo korzyści, zwłaszcza jeśli ma miejsce w trakcie teleporady. Decydując się na taką usługę za pośrednictwem platformy telemedycznej, możesz liczyć na:

– wygodę – wszystkich formalności dopełnisz bez wychodzenia z łóżka;

– oszczędność czasu – nie stracisz czasu na dojazd do przychodni i stanie w kolejce przed gabinetem;

– szybkie terminy – konsultację lekarską odbędziesz w ciągu 15 minut od zarejestrowania się na e-wizytę;

– łatwą dostępność – aby porozmawiać z lekarzem, będziesz potrzebował jedynie telefonu i dostępu do internetu;

– przystępną cenę – poniesiesz znacznie mniejszy koszt niż w prywatnej placówce medycznej.

L4 online bez wizyty w gabinecie – jak przebiega teleporada?

Teleporada, podczas której będziesz ubiegać się o L4 online, nie będzie mocno odbiegała od tej, którą znasz z gabinetu lekarskiego. Na początek internista przeprowadzi z Tobą wywiad, aby dowiedzieć się, z jakimi objawami się zmagasz. Gdy zajdzie taka potrzeba, poprosi Cię on o przesłanie dokumentacji medycznej – mogą być to np. wyniki ostatnich badań laboratoryjnych i obrazowych, zaświadczenia od innych specjalistów lub karta informacyjna z leczenia szpitalnego. Zaledwie kilka kliknięć i krótka rozmowa z lekarzem dzielą Cię od uzyskania zwolnienia online i to bez wychodzenia z domu!

Zobacz też:
Oczyszczanie twarzy w kilku krokach

Materiał promocyjny

Zobacz także: