Masło do ciała — co to jest?

Każde nowe badania nad korzyściami, jakie płyną z zastosowania poszczególnych roślin w pielęgnacji ciała, sprawiają, że rynek kosmetyczny wciąż się rozrasta. Olejki, balsamy, a wśród nich również masła do ciała. Czym są te ostatnie?

Podobnie jak balsamy, masła do ciała są produktami, których zadaniem jest dostarczenie skórze składników odżywczych. Są one jednak bardziej skondensowanymi produktami — dostarczają ich większej ilości. Masło do ciała to gęsta, tłusta konsystencja o intensywnym działaniu, wzbogacona konkretnymi składnikami pielęgnacyjnymi. Tego typu kosmetyk pozwala na dotarcie do głębszych warstw skóry, a co za tym idzie: jej lepszego odżywienia.

Zalety stosowania masła do ciała

Jeśli czujesz, że Twoja skóra potrzebuje intensywnej regeneracji, odpowiednio dobrane masło do ciała będzie tym, na co powinnaś postawić. Dlaczego? Ponieważ przyniesie ono wiele korzyści dla Twojego ciała.

Jakie dokładnie są zalety jego stosowania? Masło do ciała:

  • pozwala na głębokie odżywienie skóry, nawet tej przesuszonej;
  • poprawia wygląd skóry, niwelując uszkodzenia czy podrażnienia;
  • uelastycznia skórę;
  • utrzymuje się na skórze dłużej niż inne kosmetyki, zabezpieczając ją tym samym przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych;
  • jest na tyle uniwersalne, że może być stosowane zarówno do ciała, jak i włosów;
  • może być również wykorzystane do masażu ciała.
Zobacz też:
Siedzący tryb życia – czy jest szkodliwy dla kręgosłupa?

Masło do ciała o wartościowym składzie to prawdziwa bomba witaminowa, po którą warto sięgać szczególnie po wieczornej kąpieli. Taki kosmetyk nałożony na ciało pomaga utrzymać skórę we właściwym nawilżeniu, co przełoży się na jej piękny wygląd.

Jak wybrać najlepsze masło do ciała?

Masła do ciała wybieraj przede wszystkim na podstawie ich składu. Pamiętaj, że im bardziej jest on przejrzysty, tym lepszy. Stawiaj na produkty o naturalnym składzie, poświadczonym odpowiednimi certyfikatami jakości. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że wybierasz właściwy.

Jest kilka bardzo popularnych wariantów, które powinnaś rozpatrzeć. Są to m.in.:

1. Masło Shea do ciała

Naturalne masło Shea pozyskuje się z nasion drzewa masłowego. Świetnie sprawdza się jako kosmetyk nawilżający na podrażnionej skórze. Doskonale nawilża i koi, ale także uelastycznia skórę. Masło Shea naturalne jest także świetnym rozwiązaniem pod kątem ochrony przed promieniowaniem UV.

2. Masło kakaowe do ciała

Naturalne masło do ciała kakaowe zachwyci Cię nie tylko zapachem, ale i działaniem przeciwstarzeniowym. Jeśli zależy Ci na ochronie ciała przed zmarszczkami, postaw na ten produkt. Masło kakaowe to także sposób na zapobieganie powstawaniu rozstępów.

3. Masło kokosowe do ciała

Kokosowe masło do ciała głęboko odżywia i nawilża, wspomaga także gojenie podrażnionej skóry, np. po nadmiernym opalaniu. Będzie świetnym wyborem do walki z trądzikiem. Masło kokosowe nada skórze również blasku.

Zobacz też:
Wypadek samochodowy a ubezpieczenie – jakie szkody będą wypłacone z OC?

Różnorodność maseł do ciała jest oczywiście zdecydowanie większa, to tylko najpopularniejsze warianty. Zastanów się, czego oczekujesz od danego kosmetyku i na tej podstawie dobierz ten o właściwym składzie. Pamiętaj, by stosować go regularne, jeśli chcesz, żeby efekty były szybko widoczne.

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły