Twoja lista kosmetyków do ciała – o tym pamiętaj szczególnie!

Jeśli pomimo zastosowanej pielęgnacji ciała i tak borykasz się z przesuszeniem skóry lub nawracającymi stanami zapalnymi to wiedz, że Twoja aktualna lista kosmetyków powinna zostać szybko zmieniona.

Do codziennej pielęgnacji na pewno powinnaś dodać peeling, którym możesz wykonać masaż całego ciała, uwzględniając pękające stopy, czy zrogowaciałe naskórki na łokciach. Peeling możesz kupić w różnej formie, a zastosować wystarczy go dosłownie 2x w tygodniu, by zdziałał na skórze cuda. 

Do masaży peelingiem dodaj dobrej jakości balsam, najlepiej silnie nawadniający i nawilżający zarówno latem, jak i zimą. Nie ma bowiem znaczenia, jakiego rodzaju skóry właścicielką jesteś. Zarówno bardzo wysoka, jak i niska temperatura będą działały niekorzystnie na wygląd Twojej skóry. W rezultacie, jeśli w porę nie zadbasz o jej nawilżenie, trudno będzie Ci przywrócić jej nienaganny wygląd.

Latem zadbaj także o ochronę UV skóry. Podstawowa zasada jest następująca. Im wyższy filtr w kremie lub balsamie tym wyższa ochrona przed słońcem. O tym kosmetyku dermatolodzy radzą pamiętać właściwie przez cały rok, wspomagając intensywną regenerację skóry i ochronę przed procesami przeciwstarzeniowymi. Kosmetyki do ciała powinny mieć możliwie naturalny skład. To ważne, by sięgać też po produkty sprawdzone i z pewnego źródła. Lepiej wybrać jeden, ale bogaty w składniki odżywcze kosmetyk, niż kupować kilka, ale byle jakiej jakości.

Zobacz też:
Czym jest hormonalna terapia zastępcza i w jakich przypadkach jest wskazana?

Zadbana twarz w każdym wieku – jakie kosmetyki kupić?

O każdą twarz należy dbać szczególnie, bo skóra na niej jest nie tylko znacznie bardziej delikatna, ale przede wszystkim również nastawiona na liczne procesy starzeniowe. O twarz dbaj już od najwcześniejszych lat. To na pewno się opłaci. A do codziennej pielęgnacji włącz chociażby takie produkty, jak bogaty krem z filtrem UV, serum z witaminą C, czy wodę termalną do oczyszczania skóry.

Tylko kilka porządnej jakości kosmetyków wystarczy, by wyglądać dobrze w każdym wieku i niezależnie od indywidualnych preferencji. Jeśli jednak masz wątpliwości, który z kosmetyków zastosować, bo nie wiesz, jaką skórę posiadasz to przed zakupami udaj się do dermatologa lub kosmetyczki. Z ich pomocą, na Twojej zakupowej liście znajdą się wyłącznie takie produkty, które są Ci dedykowane.

Uwaga! Kosmetyki do twarzy dobieraj zgodnie z wiekiem, rodzajem skóry i porą roku. Innego rodzaju pielęgnację będziesz bowiem przeprowadzała zimą, inną latem. 
To właśnie z tego faktu powinny zdać sobie sprawę wszystkie te kobiety, których codzienna pielęgnacja skóry twarzy jest przypadkowa, a często zupełnie zbędna. Nie daj się zwieźć produktom, których użycie nie ma żadnego sensu.

Zobacz także:

Zobacz też:
Tłumaczenia dokumentacji medycznej – ile kosztują i co wpływa na cenę?

O autorze

Barbara Wójcik

Absolwentka studiów medycznych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Lata pracy jako lekarz rodzinny nauczyły ją wrażliwości, odpowiedzialności za podejmowane decyzje terapeutyczne i umiejętności uważnego słuchania pacjenta. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem swojej 5 letniej córki i udzielaniem porad na forach medycznych.

Zobacz wszystkie artykuły