Zegarki damskie, które pomogą Ci zadbać o zdrowie

Tak naprawdę, wszystkie propozycje smartwatchy będą wyposażone w funkcje prozdrowotne. Można rozpocząć od najkorzystniejszej cenowo opaski sportowej typu smartband, której funkcje są trochę bardziej ograniczone, ale która zliczy nam dzienną ilość kroków czy liczbę spalonych kalorii. Bardziej zaawansowane modele zegarków damskich będą posiadały tych funkcji odpowiednio więcej, np. będą w stanie generować statystyki związane z uprawianiem sportów różnych dyscyplin. Co jednak ważne, połączenie takiego zegarka z aplikacją daje dostęp do statystyk, które pomagają kontrolować swój poziom aktywności w większym dystansie czasowym. Dzięki temu można lepiej motywować się do działania i rozsądniej planować dni, w których udamy się na trening. 

Wybierając zegarek damski doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie smartwatch, gdyż wszystkie te funkcje idą w parze z piękną estetyką, która dla kobiet ma ogromne znaczenie. Poszczególne modele są zróżnicowane chociażby pod kątem stylistyki i materiału wykonania- można znaleźć propozycje na silikonowych paskach o typowo sportowym wyglądzie, ale i propozycje bardzo eleganckie na stalowej bransolecie. Wygląd tarczy takiego zegarka zawsze można dostosowywać według własnych preferencji. Jak więc widać, taki zegarek damski – pomimo posiadania wszystkich funkcji sportowych – może być elegancki i można bardzo dobrze wpisać go nawet w styl klasyczny. 

Zobacz też:
Na czym polega badanie prostaty?

Smartwatch – które funkcje ułatwią trening?

Decydując się na zakup zegarka typu smartwatchna pewno warto porównać między sobą modele różnych producentów, gdyż oferowane funkcje mogą się delikatnie między sobą różnić. Jeśli do tej pory nie zwracałyśmy uwagi na poziom naszej aktywności, już samo noszenie inteligentnego zegarka lub opaski sportowej pomoże nam w byciu bardziej aktywną. Zegarki te posiadają wbudowane krokomierze, a połączone z aplikacją na smartfona wyświetlają szereg statystyk z tym związanych, a także pozwalają ustawić sobie dzienny cel, co do ilości wykonanych kroków. To doskonała motywacja do tego, aby więcej spacerować i po prostu więcej się ruszać. Dodatkowo, zegarki zliczają spalane kalorie, co również pokazuje, jak wygląda nasza dzienna aktywność fizyczna. Niektóre modele posiadają możliwość alarmowania w momencie, kiedy przez dłuższy czas pozostajemy w bezruchu, co określane jest jako monitor braku aktywności. Dbanie o zdrowie ułatwiają także takie funkcje jak pulsometr czy możliwość pomiaru stresu, a także pomiar natlenienia krwi. 

Funkcje w smartwatchu przydatne dla osób, które trenują 

Z drugiej strony, inteligentny zegarek damski daje możliwość korzystania z szeregu funkcji wprost idealnych dla osób, które już uprawiają jakiś sport i chcą lepiej monitorować i zarządzać swoimi treningami. Smartwatch damskiposiada możliwość rejestrowania treningów różnych dyscyplin sportowych, między innymi jazdy na rowerze, biegania, wspinaczki czy nawet mniej popularnych dyscyplin sportowych jak badminton czy wioślarstwo. Zegarek jest lekki, a dzięki funkcjom sportowym nie ma konieczności zabierania ze sobą na trening smartfona, co jest w wielu dyscyplinach dużym ułatwieniem. Wbudowany lokalizator GPS doskonale sprawdza się w przypadku uprawiania sportów na świeżym powietrzu, kiedy dodatkowo chcemy korzystać z mapy i rejestrować trening w terenie. Ogromnym ułatwieniem jest dodawanie treningów do statystyk aplikacji, które później możemy analizować pod kątem swojej tygodniowej czy miesięcznej aktywności fizycznej. Możemy porównywać statystyki, na przykład te związane z przebytym dystansem, prędkością czy czasem całkowitym treningów. 

Zobacz też:
Fartuchy jednorazowe - jakie wybrać?

Smartwatch damski – twoje zdrowie pod lupą 

Smartwatch damski to urządzenie wielofunkcyjne, które z jednej strony może być akcesorium modowym, a z drugiej strony przydatnym gadżetem pomagającym dbać o zdrowie i aktywność fizyczną. Ten nowoczesny zegarek damski będzie idealny dla osoby, która chce przykładać większą wagę do swojego poziomu aktywności w ciągu dnia, ale też model o bardziej zaawansowanych funkcjach sprawdzi się u kobiet, które regularnie uprawiają sport i chcą lepiej monitorować swoje treningi. Smartwatch to także możliwość kontrolowania różnych parametrów zdrowotnych, co również jest bardzo przydatne.

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły