Odtruwanie alkoholowe ‒ czym jest i jak działa?

Odtruwanie alkoholowe jest metodą, która umożliwia zmniejszenie negatywnego wpływu alkoholu na organizm. Rozwiązanie to było pierwotnie stosowane w celu zapobiegania i leczenia alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Dopiero niedawno, kilka lat temu, odtruwanie alkoholowe zyskało miano jednego z najskuteczniejszych leków na kaca. Jak to możliwe, że metoda ta pozwala na wyeliminowanie objawów kaca nawet w ciągu godziny?

W ramach odtruwania alkoholowego używa się wyselekcjonowanych kroplówek dożylnych, które zawierają w swym składzie witaminy, minerały, antyoksydanty, a czasami także doraźne leki. Podawanie związków odżywczych bezpośrednio do naczynia krwionośnego sprawia, że ich biodostępność jest całkowita. Oznacza to, że cała dawka podanych substancji, w ciągu zaledwie kilku minut, dociera do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Skuteczność odtruwania alkoholowego wynika także z wielokierunkowego działania tej metody, która niweluje wszystkie przyczyny pojawiania się objawów kaca.

Odtruwanie alkoholowe w Warszawie ‒ w specjalistycznym gabinecie czy we własnym domu?

Czy trudno jest skorzystać z odtruwania alkoholowego? Absolutnie nie! Jeszcze nigdy leczenie kaca nie było tak proste. Większość gabinetów oferujących odtruwanie alkoholowe w Warszawie zaprasza swoich pacjentów na wizytę stacjonarną. Taki zabieg trwa około godziny, podczas której pacjent powinien spokojnie siedzieć i odpoczywać. Co jednak w sytuacji, gdy kac uniemożliwia wyjście z domu czy nawet wstanie z łóżka? Mamy dobrą wiadomość ‒ odtruwanie alkoholowe jest dostępne nie tylko w specjalistycznych gabinetach i klinikach.

Zobacz też:
Domowe sposoby na zatkane ucho – jak odetkać i usunąć woskowinę? Sprawdź, jak oczyścić zatkane ucho u dziecka!

Od niedawna w Warszawie z odtruwania alkoholowego można skorzystać także w zaciszu własnego domu. W takim przypadku specjalista przyjeżdża pod wskazany przez pacjenta adres, gdzie wykonuje całą procedurę. Nie zawsze musi być to dom pacjenta. Może być to także pokój hotelowy czy jego biuro ‒ najważniejsze, by w miejscu wykonywania zabiegu było czysto.

Odtruwanie alkoholowe w Warszawie? Zadzwoń do KacDoktora!

Szukasz sprawdzonego odtruwania alkoholowego w Warszawie? My możemy polecić Ci KacDoktora, firmę z wieloletnim doświadczeniem zarówno w leczeniu kaca, jak i wszywaniu esperalu. Co wyróżnia ją na tle innych, podobnych firm? W szeregach KacDoktora pracują jedynie najlepsi lekarze i ratownicy medyczni. Wysokowykwalifikowana, doświadczona kadra to gwarancja bezpieczeństwa całego zabiegu.

KacDoktor stawia także wysoki nacisk na komfort swoich pacjentów. Właśnie dlatego pacjenci mogą wyciszyć się i odprężyć w trakcie odtruwania alkoholowego w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. W sytuacji, gdy kac uniemożliwia wizytę w gabinecie, firma umożliwia także skorzystanie z usługi odtruwania alkoholowego z dojazdem do domu. Wystarczy skontaktować się z KacDoktorem telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany adres już w 45 minut.

Nie chcesz męczyć się z kacem? Nie musisz! Zadzwoń do KacDoktora i poczuj się lepiej!

Zobacz także:

Zobacz też:
Co pomaga utrzymać porządek w biurze?

O autorze

Barbara Wójcik

Absolwentka studiów medycznych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Lata pracy jako lekarz rodzinny nauczyły ją wrażliwości, odpowiedzialności za podejmowane decyzje terapeutyczne i umiejętności uważnego słuchania pacjenta. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem swojej 5 letniej córki i udzielaniem porad na forach medycznych.

Zobacz wszystkie artykuły