Ubezpieczenie OC – co warto wiedzieć?
Możliwość likwidacji szkody z ubezpieczenia OC wykorzystujemy zazwyczaj do pokrycia kosztów związanych z naprawą samochodu czy wydatków na leczenie. To nie jedyne sytuacje, które uprawniają nas do odszkodowania. Możemy złożyć wniosek o zwrot za opłaty poniesione w celu zapobieżenia zwiększeniu się szkody. Ponadto, jeżeli wymaga tego zdarzenie, warto starać się o środki na wydatki związane z obroną w postępowaniu karnym czy powiązanych z organizacją zastępstwa prawnego w postępowaniu cywilnym. Ważne są również dodatkowe badania techniczne, które zostały zlecone przez organ kontroli ruchu drogowego przy podejrzeniu uszkodzenia zasadniczych elementów nośnych konstrukcji. W takiej sytuacji firmy ubezpieczeniowe samochodów są zobligowane do wypłaty odszkodowania z tytułu poniesionych kosztów wynikających z udziału w zdarzeniu.
Polisa OC w wyjątkowych sytuacjach
Posiadanie polisy OC wraz z uzupełnieniem o Autocasco może okazać się dobrą decyzją. Zwłaszcza przydaje się to w sytuacji, gdy kierowca, który spowodował wypadek, nie ma wykupionego OC. Wtedy możemy złożyć wniosek o odszkodowanie z naszego AC, a dodatkowo otrzymamy wyrównanie z UFG wraz z uwzględnieniem utraconych zniżek. Innym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość uzyskania środków na likwidację szkody wynikającej z błędu pasażera innego pojazdu. Ponadto OC działa zawsze, gdy podejmujemy drastyczne kroki w celu ratowania życia lub mienia. Możliwości, jakie daje ta polisa, są nieocenione, dlatego warto zdecydować się na jego zakup. Aby sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe przedstawi nam najlepszą ofertę, warto skorzystać z kalkulatora OC. Znajdziemy go na stronie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/jak-dziala-kalkulator-oc-bez-podawania-danych/464.html.
Autocasco – tego możesz nie wiedzieć
Ubezpieczenie OC to nie jedyne rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą ochronić się przed nieprzewidzianymi wydatkami. Najczęściej wybieranym zestawem świadczeń jest Autocasco odznaczające się niskimi kosztami i rozmaitymi pakietami. Nie zapewnia ono tylko pokrycie kosztów naprawy pojazdu, chociaż i w tym przypadku, aby uzyskać odszkodowanie, należy zwrócić się z roszczeniem do towarzystwa ubezpieczeniowego. Dodatkowo możemy starać się o zwrot za:
- dodatkowe badania techniczne;
- holowanie auta;
- demontaż;
- zastosowanie środków w celu ratowania samochodu.
Warto pamiętać jednak, że ubezpieczyciel przy polisie AC nie odpowiada za kradzież bagażu. Często również nie obejmie nas ochroną w trakcie zagranicznych wyjazdów. Aby zadbać o pełne bezpieczeństwo, warto w wyjątkowych sytuacjach zainwestować w rozszerzenia.
Artykuł promocyjny
Zobacz także:
- Chcesz oddychać w mieszkaniu czystym powietrzem? Sprawdź, czym jest ozonator!
- Sanatorium z ZUS – jak otrzymać skierowanie na leczenie uzdrowiskowe?
- Koszt kremacji a cena tradycyjnego pochówku. Ile kosztuje kremacja ciała zmarłego?
- Mniejsze dostawy szczepionek AstraZeneca. UE idzie do sądu
- Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? Kontrowersyjny pomysł Lewicy