Po pierwsze usuń resztki makijażu

Wiele Pań nie zmywa makijażu zaraz po powrocie z pracy. Robią to dopiero wieczorem, a to duży błąd. Im dłużej skóra będzie pozbawiona obciążenia, tym lepiej będzie się regenerować, a i oznaki starzenia pojawią się później. Nie mniej każdego dnia, gdy tylko jest to możliwe należy pozbyć się resztek makijażu. Do tego celu należy użyć płynu micelarnego, mleczka do demakijażu lub chusteczek przeznaczonych do tego celu, aby bez nadmiernego wysiłku zmyć podkład, maskarę, czy cienie. Co ważne do demakijażu należy używać specjalnych kosmetyków, bez tego zmycie kosmetyków jest trudne, wymaga włożenia dużej siły, a co za tym idzie skóra po takim zabiegu jest nadwyrężona, a naskórek otarty przez co z czasem z pewnością pojawiają się podrażnienia.

Po drugie umyj twarz pod bieżącą wodą

Gdy skóra jest już wolna od makijażu, należy skupić się na dokładnym jej umyciu. Do tego celu należy zastosować żel do mycia twarzy lub piankę o tym samym przeznaczeniu. Preparat należy dokładnie rozprowadzić na skórze i zostawić na kilkanaście sekund, aby miał szansę zadziałać. Bardzo ważne jest, aby podczas zmywania środka myjącego robić to pod bieżącą wodą. Myjąc twarz w zatkanej umywalce, czy misce powodujemy, że skóra nie jest dokładnie oczyszczona i zawsze pozostanie na niej jakaś ilość detergentu. Po zakończonym myciu należy delikatnie osuszyć skórę i przejść do kolejnego kroku.

Zobacz też:
Domowe sposoby na zawroty głowy – przyczyny i leczenie. Sprawdź, jak pozbyć się zawrotów głowy i czego mogą być objawem!

Peeling twarzy

Bardzo ważnym elementem oczyszczania skóry twarzy jest także zastosowanie peelingu, który znajdziecie między innymi na https://skin79-sklep.pl/category/oczyszczanie-twarzy. Warto go wykonywać kilka razy w tygodniu lub po prostu kupić żel z drobinkami do codziennego stosowania. Peeling twarzy oczyszcza ją z martwego naskórka i pobudza skórę i krążenie do pracy. Peeling powinien być stosunkowo delikatny i warto wykonać go zarówno na twarzy, jak i szyi i dekolcie.

Po trzecie tonizuj cerę

Po dokładnym oczyszczeniu i umyciu twarzy, należy wyrównać jej pH.  Do tego celu dobrze jest użyć tonera. Należy rozprowadzić go na całej powierzchni twarzy lub spryskać nim twarz, a następnie zetrzeć nadmiar wacikiem. To idealne dopełnienie procesu oczyszczania, dzięki czemu skóra mimo intensywnej pracy otrzymuje także efekt kojący, który gwarantuje dobry tonik.

Parówka na twarz

Do rytuału oczyszczania, warto także wdrożyć regularne zabiegi z parą. Pochylając twarz nad pojemnikiem z gorącym naparem działamy na nią kojąco, a jednocześnie odtykamy zatkane pory. To idealny sposób na uzupełnienie całego procesu i warto o nim pamiętać! Parówkę warto wykonać po peelingu i świetnie dopełni ona rytuał oczyszczania.

Artykuł promocyjny

Zobacz także:

Zobacz też:
Na czym polega badanie prostaty?

O autorze

Barbara Wójcik

Absolwentka studiów medycznych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Lata pracy jako lekarz rodzinny nauczyły ją wrażliwości, odpowiedzialności za podejmowane decyzje terapeutyczne i umiejętności uważnego słuchania pacjenta. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem swojej 5 letniej córki i udzielaniem porad na forach medycznych.

Zobacz wszystkie artykuły