Stosowanie serum do twarzy krok po kroku

Oczyść skórę: przed nałożeniem serum należy usunąć ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli robisz demakijaż lub musisz zmyć z buzi filtr słoneczny, zastosuj masełko, olejek lub płyn micelarny, następnie użyj delikatnego żelu, emulsji lub pianki. Dokładnie opłucz twarz letnią wodą i osusz ręcznikiem.

Wklep tonik: tonizowanie skóry to ważny element, który pomaga przywrócić skórze jej optymalne kwaśne pH. Wklep tonik opuszkami palców w skórę twarzy, odczekaj aż się wchłonie.

Nałóż kilka kropel (zwykle wystarczy 4-7) serum na dłonie lub bezpośrednio na twarz. Masuj delikatnie skórę, uważając, aby produkt nie dostał się do oczu. Jeżeli stosujesz serum z kwasem hialuronowym, nie czekaj, aż skóra po toniku wyschnie.

Po nałożeniu serum, poczekaj chwilę, aż skóra wchłonie produkt. Czy na serum trzeba nakładać krem? Tak!  Serum o działaniu nawilżającym warto dodatkowo przykryć, a nawet zamknąć kremem, najlepiej okluzyjnym. Dzięki temu właściwości nawilżające serum zostaną wykorzystane do maksimum. Z kolei stosując serum z retinolem, czyli składnikiem, który silnie wysusza, a w skrajnych przypadkach może powodować także zaczerwienienia i podrażnienia skóry konieczne jest używanie kremu intensywnie nawilżającego. Dobrym rozwiązaniem będzie bogaty krem z peptydami i olejami, który nie tylko dobrze nawodni skórę, ale również dogłębnie ją odżywi.

Zobacz też:
Witamina D3, witamina B12, chrom, kwasy omega-3 – co warto suplementować?

Serum stosowane regularnie (zwykle raz dziennie) oraz takie, które zostało odpowiednio dobrane do potrzeb skóry, zadziała w odpowiedni sposób. Bardzo ważne również jest właściwe przechowywanie i przestrzeganie zasad dotyczących używania danego serum umieszczonych na opakowaniu przez producenta.

Jak przechowywać serum do twarzy?

Aby zachować jakość i skuteczność serum do twarzy należy przechowywać je w odpowiedni sposób. Z reguły serum przechowujemy w łazience, niestety nie jest to dla niego zbyt dobra lokalizacja. Panują tam często radykalnie zmienne temperatury oraz wysoka wilgotność powietrza. To warunki idealne do rozwoju i namnażania bakterii oraz grzybów, a nie przechowywania serum.

Serum najlepiej umieścić w suchym i chłodnym miejscu – czyli w lodówce. Większość kosmetyków nie lubi ciepła, dlatego nie trzymaj ich w pobliżu jego źródła, np. przy grzejniku, na nasłonecznionym parapecie. Ciepło może osłabić, a nawet całkowicie zrujnować skuteczność serum.

Serum to kosmetyk o wysokiej zawartości składników aktywnych, które są wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Z tego względu większość serum umieszczanych jest w ciemnych buteleczkach. Mimo takiego zabezpieczenia warto dodatkowo nie narażać opakowania na wpływ promieniowania UV.

Nigdy nie przelewaj serum do innego niż oryginalne opakowanie, a po każdym użyciu dokładnie zamykaj buteleczkę, starając się nie dotykać pipetką skóry. Dzięki temu serum dłużej zachowa swoje cenne właściwości, nie utleni się i unikniesz jego zanieczyszczenia.

Nie stosuj serum dłużej, niż wskazuje producent. Na opakowaniu kosmetyku znajdziesz oznaczenie okresu przydatności do użytkowania po otwarciu, zwykle jest to 6, 8 lub 12 miesięcy.

Zobacz też:
Czym jest hormonalna terapia zastępcza i w jakich przypadkach jest wskazana?

Artykuł partnera

Zobacz także: