Atlasy do ćwiczeń do praktyczne, wielofunkcyjne urządzenia, które pozwalają na ogólny rozwój ciała. Składają się z kilku, a najbardziej zaawansowane modele nawet z kilkunastu stanowisk służących do treningu różnych części ciała.

Kompleksowy trening

Dobrej klasy atlas do ćwiczeń pozwala na wykonanie kompleksowego treningu w jednym miejscu. Nie ma zatem potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów i sprzętów sportowych, ponieważ dzięki atlasowi możesz zrealizować rozmaite ćwiczenia przy pomocy jednej nowoczesnej maszyny. Ponadto sprzęt jest bezpieczny w obsłudze. Konstrukcja urządzenia zapewnia odpowiednie zabezpieczenia, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Atlasy do ćwiczeń dla zawodowców i amatorów

Atlasy do ćwiczeń sprawdzają się świetnie zarówno w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają regularne treningi, jak i zaawansowanych sportowców. Mogą  z nich z powodzeniem korzystać kulturyści, jak również miłośnicy innych form aktywności sportowych. Możliwość ustawienia parametrów pozwala na dopasowanie konkretnych wartości do indywidualnych wymagań i potrzeb. Obsługa atlasów jest bardzo prosta, co wpływa na wygodę korzystania.

Dla jednej lub kilku osób

Atlas do ćwiczeń to urządzenie, które umożliwia wszechstronny trening kilku osobom jednocześnie. To powoduje, że ze sprzętu może z łatwością korzystać kilka osób w tym samym czasie, nie przeszkadzając sobie wzajemnie. To szczególnie polecane rozwiązanie do profesjonalnych siłowni, ale sprawdzi się także w prywatnych siłowniach domowych.

Zobacz też:
Co z Olimpiadą? Krytyczny głos na łamach „The Lancet”

Wytrzymały i niezawodny

Sprzęt tego rodzaju charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością, stabilnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. To powoduje, że z urządzenia mogą korzystać również osoby z dużą nadwagą. W dobrych sklepach ze sprzętem sportowym można znaleźć modele o obciążeniu maksymalnym wynoszącym nawet do 200 kilogramów, choć większość popularnych urządzeń na rynku ma obciążenie 120 kilogramów. Decydując się na zakup urządzenia, warto zatem zwrócić uwagę na ten parametr.

Korzyści, jakie daje atlas do ćwiczeń

Dzięki ćwiczeniom na atlasie można szybko i skutecznie poprawić sylwetkę. Urządzenie pozwala na kształtowanie figury i zwiększanie masy mięśniowej. Służy ponadto do utraty zbędnej tkanki tłuszczowej, co sprawia, że jest szczególnie polecane osobom, którym zależy na schudnięciu. Dzięki tej funkcjonalności, a także dużym obciążeniom, atlasy do ćwiczeń są bardzo polecane osobom z nadwagą, które chcą schudnąć, a których waga nie pozwala na wykonywanie dynamicznych czy bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły