Korzyści z picia wody

Picie wody ma ogromny wpływ na życie i zdrowie każdego z nas. Spożywanie płynów pomaga bowiem w wielu kwestiach – choćby w usuwaniu toksyn z organizmu, czy też regulowaniu jego pracy i wielu procesów. Woda pomaga nam w lepszym trawieniu spożywanych posiłków, przyczynia się do zachowania lub redukcji wagi, a także sprawia, że czujemy się bardziej nasyceni.

Warto pamiętać, że człowiek składający się w zdecydowanej większości z wody, potrzebuje jej do prawidłowego przebiegu wielu funkcji życiowych, ale także, aby nie odczuwać takich niepożądanych skutków, jak dolegliwości bólowe brzucha, czy głowy. Dzięki spożywaniu wody można wpłynąć także na ogólną kondycję, czy wygląd włosów, paznokci i skóry. Ta ostatnia dzięki spożywaniu płynów nie tylko będzie pozbawiona cellulitu, ale zyska jędrność i blask.

Aby ułatwić sobie nawadnianie, warto mieć zawsze pod ręką dzbanek filtrujący, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z wody kranowej. To dobry pomysł nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również ekologicznych, bowiem redukując ilość kupowanego plastiku, będziemy mniej negatywnie oddziaływać na środowisko.

Jak dobrze się nawadniać?

Aby mówić o prawidłowym nawadnianiu, należy skupić się przede wszystkim na ilości spożywanych płynów. Ogólnie przyjętą normą dla osoby dorosłej jest spożywanie około 2 litrów dziennie, przy czym poza wodą mogą zostać wliczone do tego bilansu również inne płyny. Mowa tu, chociażby o spożywanej rano kawie, herbacie, wyciskanych i nie tylko sokach, różnych napojach, mleku, ale także zupach. Uwzględnić należy też rozmaite owoce i warzywa, które nie tylko są doskonałym źródłem witamin, ale służą także nawadnianiu. Specjaliści doprecyzowują, że na każdy kilogram wagi w ciągu doby powinno się przyjąć conajmniej 30 ml, gdyż jest to optymalna ilość do zachowania właściwej gospodarki. Inna metoda rekomenduje picie tylu mililitrów wody, ile spożyjemy w ciągu dnia kalorii, dzięki czemu równowaga zostanie zachowana.

Zobacz też:
Jaki kalendarz adwentowy z prezentami kupić?

Czy ma znaczenie, co pijemy? Najlepszym wyborem jest oczywiście woda, wśród której można znaleźć mineralną lub źródlaną odmianę. Jeśli zależy nam na tym, być eko, można jednak korzystać z ogólnodostępnej wody, którą wystarczy filtrować w domowych warunkach. Uzdatnianie wody to skuteczny sposób na to, aby mieć ją zawsze pod ręką. Wystarczy bowiem raz zainwestować w dzbanek oraz pasujące do niego wkłady do filtra, aby mieć zapas w swoim domu. Swój zestaw dobrze jest też poszerzyć o bidon, dzięki któremu będziemy mogli nosić wodę zawsze i wszędzie, nie narażając się na koszty i będąc przy tym eko friendly.

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły