Początki największych portali społecznościowych.

Facebooka wszyscy znają i używają. Firma Meta, która jest jego właścicielem w swoim posiadaniu ma także komunikator Messenger, WhatsApp, Instagrama i są to aplikacje, z których każdy z nas korzysta. Facebook uruchomiony został 4 lutego 2004 roku dla uczniów szkół średnich oraz studentów, Instagram stał się częścią firmy w 2012 roku a jego cechą szczególną, był format zdjęć nawiązujący do popularnych kiedyś polaroidów z formatem 6 × 6. WhatsApp został kupiony w roku 2014, a jest on komunikatorem tekstowym podobnym do Messengera tej samej firmy, za jego pomocą można też wykonywać rozmowy głosowe, warto też powiedzieć, że od 2016 roku wiadomości w aplikacji są szyfrowane, nazywane jest to szyfrowaniem end-to-end, czyli nikt poza uczestnikami rozmowy nie może przeczytać wiadomości, i tak właśnie zapewniają programiści aplikacji. Snapchat zaś jest oddzielną firmą nienależącą do firmy Meta, a wydana została w 2011 roku, widząc potencjał aplikacji Facebook, chciał ją kupić, lecz propozycja została odrzucona. Snapchat służy do wysyłania zdjęć do pojedynczych osób, które są możliwe do wyświetlenia maksymalnie dwa razy, oraz wstawiania „Stories”, czyli krótkich filmików znikających po 24 godzinach.

Problemy aplikacji społecznościowych.

W XXI wieku dużym problemem jest FOMO (Fear of missing out), po polsku możemy to nazwać takim nowoczesnym lękiem przed wykluczeniem lub dokładniej lękiem przed tym, że dzieje się coś ciekawego, czy nasi znajomi robią coś bez naszego udziału i wiedzy. Dlatego też ludzie często wielokrotnie w ciągu dnia wchodzą na portale społecznościowe, aby zobaczyć co dzieje się u ich znajomych bądź celebrytów, których oni obserwują, a gdy mają ograniczony dostęp do nich lub całkowicie go nie mają, czują się nie swojo a nawet w niektórych przypadkach są agresywni i robią wszystko, aby ten dostęp mieć. Wszystkim portalom i ich właścicielom to pasuje, bo im więcej spędzimy na platformach, tym więcej reklam, zobaczymy, i tym więcej oni zarobią, więc robią wszystko, aby pogłębić FOMO, a co za tym idzie nasze uzależnienie od nich. Ciekawy sposób na uzależnienie od siebie ludzi ma Snapchat, na którym możemy robić „dni” z naszymi znajomymi, polega to na tym, że musimy wysłać dowolne zdjęcie do naszego znajomego jak najwięcej dni z rzędu. Zachęca nas to żeby codziennie wejść do aplikacji i wysłać zdjęcie, bo „stracimy nasz postęp”.

Zobacz też:
Chory leżący a odleżyny – profilaktyka i zapobieganie

Jak radzić sobie z FOMO i uzależnieniem.

Jeżeli chcemy korzystać dalej z mediów społecznościowych, bo jakby nie patrzeć można powiedzieć, że bez nich nie istniejemy w dzisiejszych czasach, bądź z każdego innego powodu, lecz jednak czujemy, że zajmują nam one większość dnia i zaczynamy się od nich uzależniać to na początek polecam ustawić sobie limit czasowy na, na przykład godzinę lub pótrorej. Jest to naprawdę dobry początek żeby ograniczać naszą aktywność w social mediach a zarazem ograniczyć FOMO. Następnym krokiem może być detoks, czyli kompletne odcięcie się od różnych aplikacji. Musimy jednak pamiętać, że jeżeli zrobimy to z czyjejś namowy lub po obejrzeniu jakiegoś filmiku na youtubie, który mówi jakie to portale społecznościowe nie są złe, nie będąc pewni tego oraz nie widząc żadnego w tym sensu, to mówiąc krótko nic nam to nie da. Tak więc trzeba być tego pewny oraz w 100% przekonanym. No ale powiedzmy, że już jesteśmy przekonani i chcemy zerwać z aplikacjami, na przykład weźmy tą najbardziej uzależniającą czyli snapa.

Więcej informacji o tym, jak usunąć konto na snapchat znajdziesz na stronie poświęconej technologii: https://pcpro.pl/jak-usunac-konto-na-snapie

Jak usunąć konto na snapie?

 Usunięcie konta nie jest tak proste jak jego założenie, da się to jednak zrobić, a potrwa to 30 dni. Oto kroki jakie podejmiemy:

  • Wchodzimy w Ustawienia.
  • Wybieramy Wsparcie.
  • Wsparcie przeniesie nas na stronę internetową.
  • U góry strony jest okienko How can we help, w którym wpisujemy: Delete my account.
  • Klikamy w accounts portal.
  • Podajemy login i hasło.
  • Wybieramy Continue.
  • Czekamy 30 dni, po których konto na Snapie zostaje definitywnie usunięte.

I to wszystko, powodzenia.

Zobacz też:
Na czym polega badanie prostaty?

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły