Skąd wziął się kalendarz adwentowy?

Na początek kilka słów o tej szczególnej tradycji. Kalendarz adwentowy to zwyczaj pochodzący z Niemiec. Początkowo do odliczania do Wigilii używano świec lub dokładanego codziennie do szopki źdźbło sianka, by w końcu dotrzeć do momentu, w którym zaczęto wykonywać wieńce z 24 niespodziankami w woreczkach. I chociaż pierwsza oficjalna wzmianka o takiej formie kalendarza adwentowego to dopiero 1851 rok, to nie ulega wątpliwości, że tego rodzaju wyczekiwanie kultywowano już wcześniej. Obecnie kalendarze adwentowe są dostępne w wielu formach. Z zabawkami, herbatą, słodyczami – każdy może odliczać inaczej, tak jak lubi. Jednak naszym zdaniem to czekoladki najlepiej osładzają adwentowy czas!

Kalendarz adwentowy dla dorosłych

Czas płynie zbyt szybko? Spraw, by biegł… słodko! Kalendarz adwentowy będzie towarzyszył Ci od 1 grudnia aż do Wigilii, codziennie odkrywając przed Tobą jedną ze swoich tajemnic. Kalendarz adwentowy ze słodyczami zawiera 24 ręcznie robione czekoladki lub pralinki, który przybliżą Ci wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Każdego dnia częstuj się jedną z nich i poznawaj nowe smaki.

Nasz czekoladowy kalendarz adwentowy może zawierać wiele smakołyków. W zależności od wybranego przez Ciebie wariantu może to być zestaw pralinek, kostki pysznej czekolady czy płaskie, degustacyjne czekoladki z wizerunkami bałwanków i reniferów w sam raz dla dzieci. Każda z wersji to sposób na osłodzenie długich, ciemnych wieczorów – każdego dnia możesz bowiem sięgnąć po inny łakoć. Oczywiście pod warunkiem, że nie zjesz większości czekoladek w pierwszym tygodniu!

Zobacz też:
Zdrowe odżywianie jako klucz do długowieczności

Kalendarz adwentowy z czekoladkami: nie tylko do zjedzenia

Dostępne w Chocolissimo kalendarze adwentowe to nie tylko pyszne czekoladki i sposób odmierzania czasu do świąt Bożego Narodzenia, ale też ciekawa dekoracja. Nasze słodkości mają nie tylko smakować, ale też dobrze wyglądać, dlatego zwracamy uwagę na oprawę graficzną i wygląd czekoladowych kalendarzy adwentowych. Estetyczne szkatułki czy pudełeczka pięknie będą się prezentować na komodzie, czy w witrynie. Możesz też umieścić je na stole w salonie – w ten sposób doskonale udekorują najważniejsze pomieszczenie w domu.

Czekoladowy kalendarz adwentowy świetnie pasuje jako drobny prezent na mikołajki. Wariantów jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie lub dla bliskiej osoby. Który kalendarz Ty wybierzesz? Ekskluzywny, umieszczony w szkatułce produkt z wyższej półki czy prosty kartonik w kształcie choinki, klasycznej bombonierki lub prostokątnego kalendarza? Czekoladki w okienkach czy w kartonikach? Łakocie w formie litej tabliczki czy podzielonych na pralinki łakoci? To wszystko i wiele więcej już na Ciebie czeka w naszym sklepie internetowym. Kalendarz adwentowy dla dorosłych to miły sposób na powrót do dzieciństwa, ale też na zrobienie czegoś miłego dla siebie. Skorzystasz?

Zobacz także:

Zobacz też:
Wady zgryzu – leczenie tradycyjne i alternatywne metody korekcji

O autorze

Barbara Wójcik

Absolwentka studiów medycznych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Lata pracy jako lekarz rodzinny nauczyły ją wrażliwości, odpowiedzialności za podejmowane decyzje terapeutyczne i umiejętności uważnego słuchania pacjenta. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem swojej 5 letniej córki i udzielaniem porad na forach medycznych.

Zobacz wszystkie artykuły