Złożone problemy wymagają zaawansowanych rozwiązań – oprogramowanie medyczne

Długi termin oczekiwania na wizytę do specjalisty to jeden z największych problemów, z jakimi muszą zmagać się pacjenci. Lekarz rodzinny statystycznie poświęca nawet ⅓ swojego czasu z chorym na żmudną biurokrację medyczną. Brzmi skandalicznie? Tymczasem właśnie w ten sposób wygląda rzeczywistość wielu placówek medycznych, w których skomplikowane, zdające się trwać w nieskończoność czynności administracyjne to już przykra codzienność. Lekarze tracą cenne minuty na zmagania z uciążliwą dokumentacją, frustrując się i załamując ręce w obliczu piętrzącego się stosu niezbędnych formalności, zamiast przeznaczyć ten czas na dłuższy wywiad z pacjentem czy dokładniejsze badanie.

Nadmierna biurokracja to zatem prawdziwa bolączka lekarzy i przyczyna niewydolności systemu w wielu placówkach zdrowotnych. Jednocześnie trudno sobie wyobrazić sprawnie funkcjonującą służbę zdrowia pozbawioną rzetelnej dokumentacji medycznej. Jak zatem rozwiązać ten palący problem i poprawić jakość świadczenia usług medycznych? Co zrobić, by lekarze mieli więcej czasu na kompleksowe badanie, diagnozę i prawidłowe zaordynowanie terapii? Rozwiązaniem okazuje się oprogramowanie medyczne. Inwestycja w kompleksowy program do prowadzenia gabinetu lekarskiego to bowiem krok w stronę:

  • ograniczenia nadmiernej biurokracji w codziennej pracy lekarzy,
  • przyśpieszenia realizacji zadań,
  • podniesienia jakości obsługi pacjenta,
  • usprawnienia przebiegu wizyt.

Jakie możliwości oferuje nowoczesne oprogramowanie dla medycyny?

MEDchart to firma technologiczna z Katowic dostarczająca kompleksowe oprogramowanie do prowadzenia gabinetu lekarskiego, które codziennie ułatwia pracę personelu medycznego na terenie całego kraju. Wszystko za sprawą nowoczesnego oprogramowania dostępnego w przeglądarce i działającego bez instalacji tak, by cały proces był jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny.

Zobacz też:
Regulator kwasowości – co to takiego? Czy kwasek cytrynowy jest szkodliwy?

Wybierając nowoczesną technologię, można zyskać:

  • nowe oblicze dokumentacji medycznej (łatwy dostęp do historii leczenia pacjenta, własne wzory formularzy ułatwiające uzupełnianie karty wizyty, wystawianie recept i zwolnień z poziomu aplikacji);
  • rozbudowany moduł e-rejestracji (szybkie planowanie wizyt dzięki prostym formularzom, sprawna rejestracja pacjentów za pomocą internetowego, widocznego dla wszystkich kalendarza, powiadomienia SMS o zbliżającej się wizycie);
  • wysoki poziom bezpieczeństwa (ochrona danych, szyfrowanie kart pacjentów, kopie zapasowe wykonywane w czasie rzeczywistym);
  • telemedycyna (zdalne konsultacje medyczne, płatności online).

Wygoda i szybkość realizacji zadań to coś, o czym marzą znużeni czekaniem pacjenci oraz bezsilni w swoich biurokratycznych obowiązkach lekarze. Niekończące się kolejki do lekarza to jednak widok, który nadal można spotkać niemal codziennie w wielu placówkach medycznych. Poprawienie tego stanu rzeczy wydaje się tylko odległą mrzonką? Nic bardziej mylnego! Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu dla medycyny od firmy MEDchart poprawienie jakości świadczonych usług medycznych jest nie tylko możliwe, lecz także skuteczne i proste!

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły