Rzadki przypadek malarii lotniskowej. Co to jest?

Przypadek malarii lotniskowej we Frankfurcie zaskoczył wszystkich. Chociaż malaria jest chorobą powszechnie występującą w krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej, zazwyczaj jest nieznana w Europie, a już na pewno na niemieckim lotnisku. Malarię lotniskową definiuje się jako zarażenie malarią na terenie lotniska, najczęściej poprzez ugryzienie komara, który przybył do kraju na pokładzie samolotu.

Tajemnica Zarażenia: Komar na pokładzie samolotu

Jedną z najbardziej zastanawiających kwestii to, jak komar zarażony malarią mógł dotrzeć do Niemiec. Hipoteza mówi, że komar przybył na pokładzie samolotu, prawdopodobnie z kraju, gdzie malaria jest endemiczna. Jednak konkretnego lotu nie można wskazać ze względu na długi okres inkubacji malarii, który wynosi od 18 do 40 dni.

Nie pierwszy raz

Na lotnisku we Frankfurcie nie jest to pierwszy raz, kiedy wykryto malarię. W przeszłości odnotowano przynajmniej jeden przypadek malarii lotniskowej. Czy to oznacza, że lotnisko we Frankfurcie jest narażone na powtarzające się przypadki, czy to tylko izolowane zdarzenia, które nie powinny budzić obaw? Na szczęście nic nie wskazuje na to, abyśmy musieli mieć w tej kwestii obawy.

Źródło: polskiobserwator.de

Zobacz także:

Zobacz też:
Koronawirus 2 grudnia 2021. Raport Polska, czwartek, szczegółowe dane

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły