Dodatkowo zmodernizowane zostaną budynki szpitala znajdującego się w Policach. Środki pochodzą z programu „Budownictwo energooszczędne”.

Zachodniopomorskie: dwa szpitale z dotacją na modernizację placówki

O wydatkach szpitala na zorganizowanej konferencji prasowej mówiła dyrektorka Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego:

Wydatki na utrzymanie szpitali są potężne. W ochronie zdrowia najczęściej mówi się o tym, co bezpośrednio łączy się z pacjentem, czyli aparaturą medyczną i pobytem pacjenta. Rzadko mówi się o tym, że są potrzebne źródła energii, docieplenie budynków – tego się nie widzi

powiedziała Małgorzata Usielska

Wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska z kolei zwróciła uwagę na aspekty ekologiczne:

Przejście na odnawialne źródła energii to jest również zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, czyli temat, o którym dzisiaj dyskutujemy. To są środki, które poprawią komfort pracy służby zdrowia tych dwóch szpitali, ale przełożą się też na efekt ekologiczny i ekonomiczny tych placówek

– wyjaśniła Golińska.

Entuzjastycznie wypowiedział się również dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM Konrad Jarosz:

To będzie w pełni zielony szpital ekologiczny na terenie powiatu polickiego, będzie dokonywał się bardzo korzystny trend właśnie od tej zielonej inwestycji w służbie zdrowia.

Źródło: Portal Samorządowy
Źródło zdj. głównego: fot. ilustracyjna Pixabay.com

Zobacz także:

Zobacz też:
Wcześniejsze wstawanie zmniejsza ryzyko depresji