Będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień; rozważamy wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych

– oświadczył Prezes Rady Ministrów.

Obostrzenia na święta: jutro lub pojutrze zostaną przedstawione nowe ograniczenia

Mateusz Morawiecki 6 grudnia spotkał się samorządowcami i żołnierzami pilnującymi granicy polsko-białoruskiej. Po rozmowach przeprowadzono konferencję prasową, na której spytano premiera o sytuację epidemiczną w Polsce:

Minister Niedzielski przedstawił niedawno pierwszy zestaw wzmocnienia zaostrzeń, a jutro lub najpóźniej pojutrze przedstawimy drugi. On będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację Omikron. Obecny stan spraw przedstawia się bardzo niedobrze. Jest bardzo dużo zgonów, przede wszystkim to są osoby niezaszczepione

– powiedział polityk.

Obostrzenia na święta: wykrycie wariantu Omikron w Polsce kwestią czasu

Premier podkreślił również, że odmiana Omikron jest już prawdopodobnie w Polsce. Szef rządu apelował do społeczeństwa, aby się szczepili argumentując, że na Covid-19 umierają głównie osoby niezaszczepione. Jak powiedział Mateusz Morawiecki „szczepionka okazała się najlepszą metodą na ochronę przed największym tragediom”.

Obostrzenia na święta: od 1 grudnia obowiązuje już tzw. pakiet alertowy

Warto przypomnieć, że z powodu coraz większej liczby osób zakażonych koronawirusem oraz nową odmianą Omikron od 1 do 17 grudnia obowiązują nowe regulacje tzw. pakiet alertowy. Wprowadzone przepisy zmniejszają m.in limit osób w gastronomii, kinach, kościołach, siłowniach, koncertach, dyskotekach czy imprezach okolicznościowych typu wesela lub komunie. Dodatkowo panuje zakaz wylotów do siedmiu krajów: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe.

Zobacz też:
Pisanie poprzez myślenie? Ten sukces naukowców może być przełomem!

Źródło: Wp.pl

Zobacz także: