Minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki jeszcze w tym tygodniu przekażą nam informacje na temat planowanych obostrzeń w okresie wakacyjnym.

Zmiany raczej nie będą duże

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz odkreślił w trakcie briefingu prasowego, że już w tej chwili w Polsce mamy do czynienia z bardzo mocno ograniczonymi restrykcjami w związku z epidemią koronawirusa.

Andrusiewicz wskazał:

[…] to, czego możemy oczekiwać na wakacje, to oczywiście nie będą jakieś super poluzowania, ponieważ w Polsce mamy już znacząco poluzowane kwestie obostrzeń.

Dodał jednak, że jeszcze w tym tygodniu premier i minister zdrowia przekażą informacje dotyczące wakacji i tego, jakie obostrzenia będą nas wówczas obowiązywać.

Rzecznik został też zapytany o kwestię dopuszczalności zgromadzeń. Podkreślił, że jest to dozwolone, o ile mamy do czynienia ze zgromadzeniem zorganizowanym. Wskazał, że przy zgromadzeniu spontanicznym w przeciwieństwie do zorganizowanego, brak jest osoby odpowiedzialnej za nie. Andrusiewicz podkreślił, że właśnie to jest istotne dla rządzących w związku z pandemią koronawirusa.

Sytuacja epidemiczna w Polsce

Według ostatnich, poniedziałkowych doniesień Ministerstwa Zdrowia, w Polsce potwierdzono zaledwie 194 nowe przypadki koronawirusa. Najwięcej infekcji dotyczy województw: mazowieckiego (27), śląskiego (26) i wielkopolskiego (23).

W swoim raporcie resort poinformował też, że z powodu zakażenia zmarły 2 osoby oraz 6, których zmagało się także z innymi schorzeniami.

Na koniec ministerstwo podsumowało:

Liczba zakażonych koronawirusem 2 875 328/ 74 160 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

za: PAP, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

Zobacz też:
Od poniedziałku ruszają szczepienia dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły