Kąpieliska w miejscowościach Sianożęty i Ustronie Morskie zamknięto z powodu bakterii z grupy E. Coli. W przypadku Stepnicy chodzi z kolei o enterokoki.

Sianożęty i Ustronie Morskie zamykają kąpieliska

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Główny Inspektorat Sanitarny w Serwisie Kąpieliskowym w swoim komunikacie wspomina o kąpieliskach morskich „Neptun” w miejscowości Sianożęty oraz „Centralna” w Ustroniu Morskim.

We wspomnianych kąpieliskach potwierdzono przekroczenie dopuszczalnego stężenia bakterii z grupy E. Coli. W związku ze złym stanem wody, kąpiel w tym miejscu została zakazana.

Nie tylko Sianożęty. Zamknięto kąpielisko w Stepnicy

Zakaz dotyczy także kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim. Powodem są enterokoki, których obecność w wodzie została potwierdzona przez badaczy. Co więcej, doszło tam też do rozmnożenia makroalg lub fitoplanktonu morskiego.

PAP podaje, że to już kolejny zakaz, jaki sanepid wydał dla tego miejsca. 12 sierpnia nie można się było kąpać z powodu zakwitu sinic.

Przypomniano, że bakterie E. Coli oraz enterokoki bytują w ludzkich jelitach, a zakażenie nimi może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Może to grozić zatruciem krwi, zakażeniem dróg moczowych czy zatruciem pokarmowym.

Za: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Nowy wariant koronawirusa C.1.2. Może być jeszcze groźniejszy

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły