Wykrycie niebezpiecznej bakterii wymusiło decyzję o zamknięciu obu kąpielisk. Baseny będą nieczynne aż do momentu, w którym całą wodę uda się przefiltrować.

Arkonka: Groźna bakteria na basenach

Informację na temat tego, co konkretnie wykryto w kąpieliskach, przekazał wczoraj rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. Andrzej Kus napisał, że bakterię wykryto w trakcie porannego badania wody.

Rzecznik przekazał, że chodzi o Pseudomonas aeruginosa. Obecność bakterii została potwierdzona w basenie B2 i B3. Oba trzeba było wyłączyć z użytkowania, a woda będzie intensywnie filtrowana.

Arkonka: We wtorek kolejne testy

Kolejne testy wody pod kątem obecności wspomnianej bakterii mają się odbyć 10 sierpnia. Wtedy też poznamy dalsze decyzje w kwestii wyłączonych z użytkowania dwóch basenów.

Jak podaje serwis o2.pl, informacja na temat zamkniętych kąpielisk jest widoczna przy kasach w Arkonce. Sam obiekt poza dwoma wyłączonymi miejscami jest dostępny. Można korzystać z największej atrakcji, jaką jest tzw. „morze”.

Za: o2.pl

Zobacz także:

Zobacz też:
Koronawirus raport Polska: czwartek, 16 września 2021

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły