W Polsce mamy do czynienia z coraz mniejszą liczbą nowych zakażeń koronawirusem. W poniedziałek było to zaledwie 559 przypadków, wczoraj dokładnie 1000. Jeszcze dwa miesiące temu taka sytuacja wydawała się nam wręcz niemożliwa. Jak się okazuje, sytuacja epidemiczna poprawia się nie tylko w Polsce.

Poprawia się sytuacja we Włoszech

Liczba nowych zakażeń spada także we Włoszech. Jak informuje w swojej depeszy Polska Agencja Prasowa, ostatniej doby potwierdzono tylko 2490 nowych przypadków infekcji. To najniższa liczba od ponad siedmiu miesięcy.

Minionej doby we Włoszech badano aż 107 tysięcy próbek. Pozytywny wynik dało więc tylko 2 proc. testów. Obecnie liczba zakażonych wynosi 276 tysięcy, a w szpitalach zwolniło się aż 240 łóżek dla chorych. Niska liczba zakażeń pozwoliła rządzącym od poniedziałku uznać wszystkie regiony kraju za żółtą, a więc umiarkowaną strefę ryzyka zakażeń. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od listopada ubiegłego roku.

Sytuacja coraz lepiej wygląda też we Francji. Ostatniej doby potwierdzono 2229 nowych infekcji. Liczba pacjentów hospitalizowanych zmniejszyła się do 19 701, a na oddziałach intensywnej terapii jest 3496 chorych.

W Indiach nadal źle, ale również widać poprawę

Na tle krajów europejskich bardzo źle wygląda sytuacja Indii, gdzie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 196 427 nowych infekcji. Także tutaj jednak mamy do czynienia ze spadkiem. To najniższa liczba zakażeń od 14 kwietnia. Zmarło tam jednak aż 3511 osób zakażonych koronawirusem. Łącznie w kraju zdiagnozowano już prawie 27 milionów przypadków.

Zobacz też:
Szpital Bielański zostanie poddany kontroli. Sprawdzą rejestr aborcji i liczbę ciąż obumarłych

Jeśli chodzi o Polskę, według najnowszych danych tylko w trzech województwach liczba nowych zakażeń przekroczyła 100. To Mazowsze (138), Śląsk (121) i Wielkopolska (114). Łączna liczba zakażeń wyniosła 1000, a zmarło 151 osób.

za: PAP, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły