Od pewnego czasu wskazywano na zbliżający się problem dotyczący przekonania Polaków do przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Wygląda na to, że rząd znalazł sposób na poradzenie sobie z tym problemem, przynajmniej w pewnej mierze. Rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień.

Chętnych coraz mniej, ale rząd ma pomysł na promocję szczepień

Do tej pory jedynym problemem jeśli chodzi o szczepienia przeciwko koronawirusowi była dostępność preparatów. Dlatego też na swoją kolejkę trzeba nieco zaczekać. Już niedługo problemem może być odwrotna sytuacja. Aby temu zapobiec, rządzący zaproponowali Polakom wzięcie udziału w specjalnej loterii.

Jak informował dziś minister Michał Dworczyk w trakcie konferencji prasowej, Loteria Narodowego Programu Szczepień rusza już 1 lipca. Uruchomiona zostanie przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Jakie nagrody?

Jak słyszeliśmy na konferencji, do realizacji włączyć się też mogą samorządy. Nagród jest kilka. Szef Kancelarii Premiera poinformował, że łączny koszt loterii to ponad 140 milionów złotych.

Mniej więcej co dwutysięczna osoba, która będzie się szczepiła otrzyma 500 zł, to nagroda gwarantowana, ale każdy uczestnik loterii będzie miał szansę na wygraną

– mówił Dworczyk.

Co więcej, każdego tygodnia odbędzie się losowanie dwóch nagród po 50 tys. złotych, a co miesiąc dwa razy po 100 tys. złotych. W każdym tygodniu rozlosowane będą też hulajnogi elektryczne (zobacz ile kosztuje hulajnoga elektryczna na stronie: https://chinski-sklep.pl/ile-kosztuje-hulajnoga-elektryczna/), vouchery na paliwo i ubezpieczeniowe. Raz w miesiącu można będzie wygrać samochód hybrydowy. W finale nagrodą może być milion złotych i także samochód hybrydowy.

Zobacz też:
Kraków: kapelan zwolniony ze szpitala. Zniechęcał pacjentów do szczepienia przeciw COVID-19

Na profilu „Szczepimy Się” na twitterze poinformowano również:

W loterii uczestniczyć będzie mógł KAŻDY kto od początku NPS skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę.

Za: PAP,Twitter

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły