Złe wieści dla wszystkich osób, które przylatują do Polski z Wielkiej Brytanii. Wraca obowiązkowa, siedmiodniowa kwarantanna dla pasażerów. Obostrzenia w tym zakresie obowiązuje już od dzisiaj.

Co najmniej tydzień kwarantanny

Informacje na temat decyzji rządzących przekazał rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił, że kwarantanna dla takich osób będzie obowiązkowa, a zwalniać będzie z niej jedynie negatywny wynik testu. Wykonać będzie go można jednak nie wcześniej niż po tygodniu od przyjazdu.

Rozporządzenie dotyczące kwarantanny podpisane zostało wczoraj przez premiera Mateusza Morawieckiego i opublikowane w Dzienniku Ustaw. Dzięki temu może obowiązywać już od środy 23 czerwca.

Rzecznik resortu podkreślił, że celem wprowadzenia kwarantanny jest zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się w Polsce wariantu delta koronawirusa SARS-CoV-2. W ostatnim czasie wspomniany patogen zdecydowanie częściej pojawia się właśnie na terenie Wielkiej Brytanii. Restrykcje dotyczą także Południowej Afryki, Brazylii oraz Indii.

90 zakażeń odmianą delta w Polsce

Według ostatnich doniesień, w Polsce do tej pory potwierdzono 90 zakażeń odmianą delta wirusa SARS-CoV-2. Rzecznik ministerstwa zdrowia zapewniał wczoraj na antenie TVN24, że wariant ten udaje się na razie utrzymać pod kontrolą.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewniał z kolei w rozmowie z „Faktem”, że Polska jest przygotowana na ewentualną kolejną falę zakażeń koronawirusem. Podkreślił też, że w razie konieczności mogą zostać przywrócone wcześniej obowiązujące obostrzenia.

Za: PAP, TVN24, „Fakt”

Zobacz także:

Zobacz też:
Koronawirus a płodność mężczyzn. Niepokojące wyniki badańń

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły