Na świecie mamy do czynienia z coraz większą liczbą zakażeń wariantem koronawirusa Delta, który po raz pierwszy pojawił się w Indiach. Brytyjscy naukowcy poinformowali, jakie objawy najczęściej towarzyszą temu zakażeniu. Okazuje się, że coraz częściej pojawia się katar.

Inne objawy zakażenia wirusem wariantem Delta

W rozmowie z BBC kierujący badaniem Zoe Covid Symptom prof. Tim Spector poinformował, że wariant Delta dla osób młodych może być odczuwany jako ostrzejsze przeziębienie. Dla innych nadal może być groźny i jest wysoce zaraźliwy.

Publiczna służba zdrowia w Wielkiej Brytanii poinformowała też o tym, jakie objawy najczęściej towarzyszą zakażeniu tym patogenem. Wskazano na ból głowy, gardła oraz katar. Zakażenie może więc wyglądać nieco inaczej niż w przypadku wcześniejszych wariantów, kiedy to najczęściej pacjenci odczuwali gorączkę, kaszel i tracili zmysły węchu oraz smaku.

UK: Nawet 90 proc. zakażeń to właśnie wariant Delta

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, według prof. Neila Fegusona z Imperial College London w Wielkiej Brytanii możliwa jest trzecia fala zakażeń koronawirusem. Naukowcy twierdzą, że patogen Delta może być nawet o 60 proc. bardziej zakaźny od wariantu Alfa, zwanego brytyjskim.

W związku z szerzeniem się nowego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii, czwarty krok znoszenia obostrzeń w tym kraju może być opóźniony nawet o cztery tygodnie, do końca lipca. Szacuje się, że już ponad 90 proc. nowych zakażeń w UK spowodowanych jest właśnie wariantem pochodzącym z Indii. Nie ma jednak planu wycofywania się z wcześniejszych decyzji na temat otwierania gospodarki – przekonuje rząd.

Zobacz też:
WHO: Polska nie popełniła błędów w walce z koronawirusem

Za: PAP, wyborcza.pl

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły