Bardzo niepokojące informacje docierają do nas z Nigerii. Epidemia cholery w tym kraju od marca zabiła już 653 osoby.

Cholera zabija w Nigerii

Wzrost zakażeń cholerą nastąpił w ostatnich tygodniach na północy kraju. O rozwoju epidemii poinformowała agencja Reutera. Główny epidemiolog kraju Bashir Lawan Muhammad podkreślił, że są to zarówno nowe, jak i nawracające przypadki choroby.

Sytuacja w Nigerii jest niezwykle trudna. Służba zdrowia musi walczyć nie tylko z epidemią cholery, ale i Covid-19, którego przypadków wciąż jest dużo. Przypadki cholery mają dotyczyć aż 22 spośród 36 nigeryjskich stanów. W Kano zmarło 186 osób, a w skali kraju to ponad 650 przypadków śmiertelnych.

Nie tylko cholera. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Rosnąć zaczyna też liczba przypadków koronawirusa. Niemal każdego dnia odnotowuje się więcej zakażeń. W ostatnich dniach jest to około 500 przypadków każdej doby.

Wspomniany już Bashir Lawan Muhammad podkreślił, że sytuacja jest dodatkowo pogarszana przez walki z bojówkami islamistów i trwającym sezonem deszczowym. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i trudnymi warunkami, eksperci obawiają się gwałtownego wybuchu kolejnej fali zakażeń.

Za: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Amantadyna w trakcie badań klinicznych. Prof. Rejdak: Są obiecujące

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły