Aż 11 milionów mieszkańców Wuhan zostanie poddanych testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wszystko to ma związek z potwierdzoną niedawno w mieście obecnością wariantu Delta.

Wuhan: Kilkanaście nowych zakażeń

To właśnie w Wuhan po raz pierwszy pojawił się koronawirus SARS-CoV-2. Miało to miejsce w 2019 roku, ale już wiosną 2020 roku władzom udało się uporać z epidemią. Całe miasto i część prowincji zostały zamknięte, podano 1,4 mld dawek chińskiej szczepionki i do tej pory wszystko było pod kontrolą.

Tymczasem w poniedziałek potwierdzono siedem przypadków koronawirusa, a kolejne osiem we wtorek. Ta wydawałoby się niewielka liczba zakażeń poskutkowała błyskawiczną reakcją władz.

Testy w Wuhan obejmą 11 milionów osób

Li Tao, urzędnik ds. zdrowia w mieście zapowiedział początek testów na zakażenie wirusem SARS-CoV-2, które zostaną przeprowadzone u wszystkich mieszkańców. Oznacza to, że przebadać będzie trzeba 11 milionów osób.

Władze obawiają się epidemii wariantu Delta. Liczba zakażeń tą odmianą patogenu jest w Chinach coraz większa. Wirus pojawił się już w ponad 20 miastach i jest obecny w kilkunastu prowincjach. Na przestrzeni ostatnich 10 dni potwierdzono 300 przypadków zakażenia.

Szybka reakcja Chin nie tylko w Wuhan

Jak przypomina serwis internetowy „Gazety Wyborczej”, chińskie władze błyskawicznie reagują zawsze, gdy pojawią się kolejne ogniska zakażeń koronawirusem. Już w ostatnich dniach w niektórych miejscach zakazano chociażby większych zgromadzeń.

Za: Wyborcza.pl

Zobacz także:

Zobacz też:
Ciechocinek. Szpital tymczasowy ponownie przyjmie pacjentów zakażonych COVID-19

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły