Pismo trafiło do krakowskiej kurii. W treści listu dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski nie tylko opisał szczegółowo cały proceder, ale również wystosował prośbę o wyznaczenie nowego kapelana.

Kraków: kapelan twierdzi, że szczepionki to „element spisku masońskiego”

Jak opisują pacjenci, duchowny miał zniechęcać chorych do poddawania się szczepieniom argumentując swoje stanowisko m.in. tym, że preparaty na COVID-19 mają być rzekomym „elementem spisku masońskiego”. Dyrekcja placówki wezwała kapłana w celu złożenia wyjaśnień. Gdy kapelan potwierdził swoje poglądy, postanowiono go zwolnić ze skutkiem natychmiastowym ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kraków: kapelan należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy

Rzecznik krakowskiej kurii, ksiądz Łukasz Michalczewski potwierdził, że kuria otrzymała pismo od dyrekcji szpitala i poinformował, że zwolniony kapelan należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy, a zatem to zgromadzenie podejmie dalsze decyzje w sprawie duchownego. Jak mówi sam duchowny, postawa rzeczonego kapelana w kwestii pandemii zdecydowanie różni się od poglądów archidiecezji:

Archidiecezja krakowska systematycznie włącza się w promowanie szczepień, dlatego taka postawa jest dla nas nie do przyjęcia

– podkreśla Michalczewski, które przypomina, że podczas wakacji archidiecezja wspólnie z wojewodą organizowała akcję szczepień w parafiach.

Ks. Michalczewski zapowiedział również, że wspólnie z władzami szpitala zostanie wyznaczony nowy, „odpowiedni dla dobra pacjentów” kapelan.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Koronawirus raport Polska: środa, 8 września 2021