W szpitalu im. św. Ludwika w Krakowie chirurgia dziecięca wznowiła swoją działalność wczoraj. Przerwa była wyjątkowo długa i trwała dokładnie 109 lat. Teraz w placówce będą ponownie wykonywane zabiegi, między innymi z zakresu ortopedii.

Kraków: Pierwsza operacja od ponad stu lat w szpitalu im. św. Ludwika

Pierwszym pacjentem nowo otwartego oddziału był chłopiec, który musiał przejść operację usunięcia torbieli w lewej piszczeli. Zabieg ortopedyczny u dziewięciolatka przeprowadził prof. dr hab. n. med. Jerzy Sułko, który jest ekspertem w dziedzinie ortopedii i traumatologii.

Jak podkreśla serwis „Kraków. Naszemiasto”, operacja która odbyła się w minioną środę, była pierwszą w murach tej placówki od ponad stu lat. Ostatni zabieg przed przerwą przeprowadzono w roku 1912, a więc jeszcze przed wybuchem I wojny światowej.

Kraków z kolejną placówką chirurgiczną dla dzieci

Dzięki całkowitej przebudowie szpitala, Kraków dysponuje kolejną placówką chirurgiczną dla dzieci. W szpitalu im. św. Ludwika powstały oddział z blokiem operacyjnym oraz oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

To dopiero początek działalności nowej placówki w Krakowie. Już teraz przeprowadzane tam jednak będą zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej czy ortopedii.

Za: Krakow.naszemiasto.pl

Zobacz także:

Zobacz też:
GIS zmaga się z awarią systemu. Błędne informacje odnośnie przedłużenia kwarantanny

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły