Powodem odejścia pracowników był brak porozumienia w kontekście wysokości pensji. Olsztyński szpital nie był w stanie spełnić wymogów finansowych lekarzy.

Olsztyn. Szpital wojewódzki zamyka poradnię ortopedyczną przynajmniej do końca stycznia 2022 r.

Placówka z powodu braku specjalistów zamknęła poradnię do końca stycznia 2022 r. Oddział zostanie ponownie otwarty w momencie, kiedy będą zatrudnieni nowi ortopedzi. Poprzedni nie przedłużyli umów, ponieważ nie spełniono ich oczekiwań finansowych:

Lekarze chcieli znacznie większej podwyżki, a szpitala nie było na to stać. Ogłosiliśmy drugi konkurs. Wydaje nam się, że warunki są korzystne, a nawet konkurencyjne w porównaniu z innymi specjalnościami

– mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr Jerzy Górny.

Olsztyn. Szpital wojewódzki wyklucza całkowite zamknięcie oddziału

Prawdopodobnie część lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przeniosła się do Działdowa:

Myślę, że łatwiej jest pracować w mniejszym szpitalu i wykonywać planowe zabiegi, niż dyżurować na ostro, zwłaszcza że jest tutaj też funkcja centrum urazowego, gdzie jest wielu ciężkich pacjentów

– porównuje dr Górny

Dyrekcja placówki wyklucza całkowite zamknięcie takiego oddziału i przychodni w wielofunkcyjnym szpitalu. Oddział jest obecnie zawieszony do końca miesiąca, natomiast działanie przychodni wstrzymano do końca stycznia przyszłego roku. Gdy tylko znajdą się lekarze chętni do pracy, wszystko ma wrócić do normy.

Zobacz także:

Zobacz też:
Telefon Zaufania: internauci uruchomili zbiórkę na dalsze funkcjonowanie usługi. Zebrano już ponad milion złotych