Waldemar Kraska przekazał na antenie Polskiego Radia, jak mocno wzrosła liczba zakażeń w Polsce. Według informacji Ministerstwa Zdrowia przekroczona została kolejna granica – mamy aż 2085 przypadków infekcji.

Liczba zakażeń rośnie. Duża zmiana w skali tygodnia

Zmiana jeśli chodzi o liczę nowych przypadków koronawirusa w Polsce jest wyjątkowo duża jeśli weźmiemy pod uwagę dane z ubiegłego tygodnia. Tydzień temu mieliśmy 1234 nowe przypadki infekcji. Zmarły wówczas 22 zakażone osoby.

Kraska w rozmowie na antenie Polskiego Radia przekazał, że w porównaniu do ubiegłej środy mamy do czynienia ze wzrostem na poziomie aż 70 procent.

Czwarta fala zdecydowanie przyspiesza

– podkreślił wiceminister zdrowia.

Liczba zakażeń rośnie. Wiceminister Kraska apeluje o szczepienie

Wiceszef resortu podkreślił w trakcie rozmowy, że tylko szczepienia mogą nas uratować przed ciężkim przebiegiem choroby. Zaapelował do Polaków, aby najnowsze dane skłoniły ich do tego, cy zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Co więcej, Kraska wskazał że to ostatni moment kiedy powinniśmy się zaszczepić. Wskazał tu szczególnie na województwa, gdzie zaszczepionych jest wyjątkowo mało. To między innymi lubelskie,podkarpackie i podlaskie.

Rosnąca liczba zakażeń przekłada się też na większą ilość zajętych łóżek w szpitalach. Obecnie znajduje się w nich już ponad 2 tysiące pacjentów. Coraz więcej z nich jest podłączanych do respiratorów.

Wiceminister przypomniał też o zasadach obowiązujących w trakcie epidemii. Powinniśmy nosić maseczki, zachowywać dystans i dbać o dezynfekcję.

Za: Polskie Radio, PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Jakim preparatem chcemy się szczepić? Jednoznaczny wynik sondażu. Jest też pewna niepokojąca tendencja

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły