Zdaniem zdecydowanej większości ekspertów, czwarta fala zakażeń koronawirusem w Polsce może się zacząć jeszcze w sierpniu lub wrześniu. Już teraz trwają przygotowania do możliwego wzrostu zakażeń. Wiceminister zdrowia przekonuje, że szpitale są gotowe.

Czwarta fala w Polsce

Wiceminister Waldemar Kraska w rozmowie na temat przygotowań Polski do możliwego wzrostu zakażeń podkreślił:

Infrastruktura szpitalna jest gotowa na czwartą falę pandemii.

Na antenie Telewizji Republika dodał, że istnieje plan zwiększenia liczby miejsc dla osób z COVID-19. Gotowe są też laboratoria diagnostyczne.

We wtorek Kraska dodał też, że obecnie gotowych jest 6 tysięcy łóżek dla osób z COVID-19, a infrastruktura szpitalna po poprzedniej fali była mocno ograniczona. Teraz rządzący chcą być gotowi zanim czwarta fala pojawi się na dobre w Polsce.

Czwarta fala: laboratoria również gotowe

W dalszej części rozmowy polityk dodawał:

Mamy plany, aby infrastrukturę szpitalną zdecydowanie powiększyć i to w bardzo krótkim okresie czasu. Mamy w każdym województwie w gotowości szpital tymczasowy.

Czwarta fala ma nas nie zaskoczyć. Wiceminister zaznaczył, że plan jest gotowy od wielu tygodni. Laboratoria diagnostyczne są przygotowane, aby każdej doby wykonywać około 170 tysięcy testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Wiceminister Kraska wskazał, że udało się zahartować w walce w trakcie poprzednich fal zakażeń i opracowane schematy sprawią, że służba zdrowia nie zostanie zaskoczona.

Za: PAP, Telewizja Republika

Zobacz także:

Zobacz też:
Wcześniejsze wstawanie zmniejsza ryzyko depresji

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły