Wzrost zakażeń dowodzi, że czwarta fala właśnie się rozpędza. Kraska zaapelował przy tej okazji do Polaków, aby nie unikali szczepień przeciwko COVID-19.

Wzrost zakażeń w Polsce. Ponad 400 nowych przypadków

Dziś w rozmowie na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia zdradził, jakiej liczby nowych zakażeń możemy się spodziewać w raporcie, który publikowany jest o godzinie 10:30. Wiemy już, że będzie to ponad 400 nowych przypadków.

Kraska podkreśli, że mamy wobec tego do czynienia ze wzrostem o ponad 42 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia. To dowodzi, że trend wzrostowy już się utrwalił. Przed tygodniem informowano o 285 nowych przypadkach koronawirusa w kraju.

Wzrost zakażeń koronawirusem. Rośnie też liczba hospitalizacji

W rozmowie na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia przyznał również, że wyjątkowo niepokoi go wzrost nie tylko nowych przypadków, ale i osób hospitalizowanych w polskich szpitalach.

Jak przekazał Waldemar Kraska, obecnie w szpitalu przebywa 579 osób. W ciągu doby przybyło więc 41 nowych pacjentów.

Wzrost zakażeń. Kraska apeluje o szczepienie

Wiceminister zdrowia poinformował, że wśród osób trafiających do szpitali przeważają niezaszczepieni, także w wieku 20-50 lat. Kraska dodał, że to niemal 60 proc. przypadków i chodzi o osoby dosyć zdrowe i bardzo aktywne.

Wiceszef resortu zdrowia zaapelował również do Polaków, aby zaszczepili się i uzyskali odporność na COVID-19.

Za: Polskie Radio

Zobacz także:

Zobacz też:
Kraków: kapelan zwolniony ze szpitala. Zniechęcał pacjentów do szczepienia przeciw COVID-19

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły