Niedzielski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” zapewnił, że obecnie planów zaostrzania restrykcji nie ma, nawet pomimo rosnącej liczby zakażeń. Dodał, że na pewno nie zostaną zamknięte szkoły.

Niedzielski: Ludzie muszą to sobie przypomnieć

Adam Niedzielski we wspomnianym wywiadzie poruszył też kwestię noszenia maseczek. Społeczeństwo polskie w tej kwestii zdecydowanie przestało stosować się do panujących restrykcji i maseczki na twarzach coraz rzadziej widzimy w sklepach i wielu innych miejscach publicznych.

Szef resortu podkreślił, że Polacy powinni sobie przypomnieć o zasadach takich jak dystans społeczny czy maseczki. Dodał, że obowiązek ich noszenia musi być egzekwowany.

Niedzielski: Końca pandemii nie będziecie

Minister Adam Niedzielski jest przekonany co do tego, że koronawirus nas nie opuści. Stwierdził, że nie będzie końca pandemii, a wirus już z nami pozostanie. Nie oznacza to jednak zdaniem szefa resortu permanentnego stanu zagrożenia.

Koniec pandemii jaką znamy nastąpi zdaniem ministra wtedy, gdy zmniejszy się szkodliwość koronawirusa. Będzie to miało miejsce wtedy, gdy śmiertelność i pozostałe parametry związane z koronawirusem będą na poziomie grypy.

Niedzielski: Szczepienia każdego roku

Dalej ocenił, że przeciw COVID-19 najpewniej będziemy się musieli szczepić każdego roku. Obecna fala jest jego zdaniem swego rodzaju sprawdzianem.

Jeśli będziemy widzieli, że dolegliwość zachorowań jest coraz mniejsza, to będzie proces sprowadzania pandemii do statusu standardowej grypy

– mówił polityk.

Dojście do takiej rutyny będzie z kolei oznaczało, że szczepionka zacznie być traktowana jak szczepionka na grypę. W przyszłości jednak będzie ona bezpłatna tylko dla niektórych grup społecznych, podobnie jak w przypadku grypy – mówił minister.

Zobacz też:
Prof. Matyja studzi emocje: Jeszcze nie pora na ogłaszanie wygranej z koronawirusem

Za: DGP

Fot: Screenshot via Youtube – Kancelaria Premiera

Zobacz także: