W rozmowie na antenie Radia Plus Niedzielski podkreślił, że w Polsce została przekroczona bariera 1000 zakażeń na dobę. Wskazał, że mamy do czynienia z wyraźnym skokiem z tygodnia na tydzień.

Duży wzrost zakażeń. „Należało się tego spodziewać”

Minister zdrowia przekazał, że przekroczone zostało nie tylko 1000, ale nawet 1200 zakażeń w ciągu doby. Adam Niedzielski w programie „Sedno Sprawy” stwierdził, że mamy jednak do czynienia z nieco mniejszą dynamiką wzrostu niż dwa tygodnie temu.

W zasadzie tego należało się spodziewać

– mówił o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem.

Minister w swoim wczorajszym wpisie na Twitterze porównał też liczbę zakażeń z ubiegłego roku, w porównaniu do obecnej. Podkreślił:

Rozchodzące się linie trendu pokazują jak działają szczepienia. Warto dodać że dziś mamy do czynienia z bardziej zakaźną mutacją wirusa.

Duży wzrost zakażeń. Co z obostrzeniami?

Minister zdrowia w związku z dużym wzrostem liczby zakażeń został na antenie Radia Plus zapytany również o kwestię obostrzeń. Stwierdził, że obecny rozwój sytuacji jest zgodny z tym, co przewidywali eksperci. Oceniano, że na koniec października będziemy mieć do czynienia z 5 tys. przypadków dziennie.

Zapewnił jednak, że nie jest to na tyle drastyczna liczba zakażeń, aby wdrażać obostrzenia. Niedzielski podkreślił, że nie czas na to aby myśleć o jakichkolwiek lockdownach.

Za: Radio Plus, Twitter

Zobacz także:

Zobacz też:
W majówkę zaszczepisz się bez wcześniejszego umówienia. Sprawdź, gdzie pojawią się mobilne punkty [LISTA]

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły