Według danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego obecnie w szpitalu przebywa 194 pacjentów na łóżkach zwykłych oraz 42 na respiratorowych.

Usterka w Szpitalu Południowym. Banki tlenu prężnie działają

Z informacji przekazanych przez dziennikarkę RMF FM – Magdalenę Grajnert noc w szpitalu przebiegła spokojnie. Strażacy uspokajają, że tlenu nie zabraknie. Warto wspomnieć, że na Mazowszu istnieją cztery banki tlenu prowadzone przez wojewodę: w Warszawie, Radomiu, Płocku i Ostrołęce co stanowi duże zabezpieczenie dla mazowieckich placówek. Strażacy pracują w bankach całą dobę, dzięki czemu są w stanie szybko przetransportować butle do szpitala.

Usterka w Szpitalu Południowym. Zwołano sztab kryzysowy

W środę wieczorem na wezwanie wojewody zebrał się sztab kryzysowy w osobach wiceprezydent Renatą Kaznowską i przedstawicielami Warszawy i służb, m.in. straży pożarnej. Podczas spotkania wojewoda Konstanty Radziwiłł wysłuchał raportu przedstawicieli miasta i szpitala:

Placówka planuje przeprowadzić prace modyfikujące instalację tlenową. Aby to zrealizować potrzebne jest zmniejszenie jej obciążenia. W związku z tym postanowiono, że szpital w dalszym ciągu nie będzie przyjmował nowych chorych, w najbliższych dniach szpital planuje też rutynowe wypisy pacjentów, których stan zdrowia na to pozwala. Zredukowanie obciążenia instalacji, przy wsparciu z dodatkowego zbiornika i butli z tlenem pozwoli na jej modyfikację i dostosowanie do większej liczby pacjentów

– przekazano

Źródło: RMF FM/Polsat News/PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Szczepionka na polio skuteczna w walce z koronawirusem? Tak twierdzą rosyjscy naukowcy