Według informacji przekazanych przez agencję Ansa, we Włoszech wspomniane przepustki są obowiązkowe jeśli chodzi o wstęp do wielu miejsc. Bez „Green Pass” nie można też wchodzić na masowe imprezy.

Papież Franciszek z przepustką

Włoska agencja podaje, że papież Franciszek podobnie jak wiele innych osób mieszkających i pracujących w instytucjach Watykanu, został zaszczepiony preparatem Pfizer. Szczepionkę otrzymali również wysłannicy światowych mediów towarzyszący Ojcu Świętemu w podróży do Iraku.

Ansa przekazała też, że Watykan pracuje nad stworzeniem zasad dotyczących udziału w wydarzeniach, które są organizowane w pomieszczeniach zamkniętych. Chodzi o obowiązek dotyczący przepustek, który istnieje we Włoszech.

Papież Franciszek zaszczepiony. Audiencja tylko z przepustką COVID-19?

Decyzję być może poznamy w ciągu najbliższych dni. Ma być gotowa przed audiencją generalną, którą zapowiedziano na środę. Wówcza okaże się, czy „Green Pass” będzie wymagany od osób, które chcą wziąć w niej udział.

We Włoszech tymczasem coraz większe problemy mają osoby, które usiłowały przechytrzyć władze. Zamiast się zaszczepić i uzyskać w ten sposób certyfikat, niektórzy postanowili kupić sfałszowane przepustki COVID-19.

Według informacji włoskich mediów, są oni teraz szantażowani przez autorów fałszywek. Fałszerze mają dostęp do wrażliwych danych, jakie nabywcy przepustek musieli im przekazać. Teraz grożą ich wykorzystaniem, jeśli nie otrzymają kolejnych pieniędzy. Przepustki kosztowały między 150 a 350 euro. Łatwo jednak są wykrywane przez aplikacje, które służą do ich kontrolowania.

Zobacz też:
Usterka w Szpitalu Południowym. Dzisiaj (tj. 28.10) do placówki ma zostać dostarczony trzytonowy zbiornik z RARS

Za: PAP

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły