Polityk w rozmowie z Radiem ZET przekazał, że płatne szczepionki zostaną wprowadzone najdalej od przyszłego roku. Niektórzy mają być jednak z opłat zwolnieni.

Płatne szczepionki. Kiedy?

Kiedy płatne szczepionki będą normą? Rzecznik rządu przekazał, że cały czas rozważana jest kwestia odpłatności. Wcześniej padały deklaracje, że szczepionki będą darmowe do końca września. Polityk już teraz poinformował jednak, że przez dłuższy czas nie będziemy musieli płacić za szczepienie. To jednak pewnego dnia się zmieni.

Myślę, że dłużej będą bezpłatne, ale w pewnym momencie mogą pojawić się w kalendarzu szczepień jako odpłatne

– powiedział Radiu ZET Piotr Müller.

Dodał, że płatne szczepionki mogą się pojawić w przyszłym roku. Opcjonalne jest pewne skrócenie tego okresu, ale ma być to uzależnione od wpływu jaki mogłoby wywrzeć na skalę szczepień. Dlatego też wariant zostanie jeszcze rozważony.

Płatne szczepionki. Kto będzie zwolniony z opłat?

Szczepionki przeciwko COVID-19 nie dla wszystkich będą jednak płatne. Już teraz rząd wie, że niektóre z grup zawodowych nie będą musiały płacić za szczepionki.

Rzecznik rządu w rozmowie ze wspomnianą rozgłośnią nie zdradził jednak, którzy Polacy nie będą musieli płacić za szczepienie. Müller powiedział tylko, że chodzi o obywateli należących do pewnych grup zawodowych. Dotyczyć to będzie także grup ryzyka.

Za: wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz także:

Zobacz też:
Diabetomat – urządzenie, które ułatwi życie cukrzykom. Pomysł naukowców z AGH

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły