Już po wakacjach mogą zostać zniesione wszelkie restrykcje nałożone w związku z pandemią koronawirusa. Nie ma jednak co do tego pewności. Minister Adam Niedzielski podkreślił, że wszystko zależy od tego, w jakim kierunku podąży koronawirus.

„Wchodzimy na ostatnią prostą”

Szef resortu zdrowia przyznał, że nie spodziewa się w najbliższym czasie eskalacji zakażeń, nawet pomimo znoszenia kolejnych restrykcji. Niedzielski stwierdził wprost, że wchodzimy na ostatnią prostą.

W rozmowie na antenie TVP.Info zastrzegł jednak:

„Mam nadzieję, że nie pojawi się żadna nowa mutacja, która nie będzie objęta zakresem ochrony szczepienia, bo to mogłoby się przyczynić do powstania następnej fali”.

Minister ocenił, że jeśli nic takiego się nie wydarzy:

[…] to w wakacje, czy po wakacjach, powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Wciąż mało zakażeń

Dane epidemiczne w ostatnich dniach są wciąż optymistyczne. Wedle najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 2344 nowe przypadki zakażenia.

Powyżej 200 przypadków odnotowano w województwach:

  • śląskim (317);
  • wielkopolskim (281);
  • mazowieckim (274);
  • dolnośląskim (224).

Niestety wciąż duże są liczby dotyczące zgonów. Resort poinformował, że zmarło kolejnych 329 osób. 255 spośród nich cierpiało dodatkowo z powodu innych schorzeń.

W podsumowaniu dzisiejszego raportu Ministerstwo Zdrowia pisze:

„Liczba zakażonych koronawirusem: 2 859 261/ 72 250 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”.

za: PAP, TVP.Info, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

Zobacz też:
Omikron. W Katowicach wykryto pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły