Światowa Organizacja Zdrowia wystawiła pozytywną ocenę polskiemu rządowi w kwestii walki z pandemią koronawirusa. WHO ocenia, że rząd nie popełnił tu żadnych błędów.

Przedstawicielka WHO w Polsce chwaliła placówkę w Wolicy k. Kalisza

Informacje na temat oceny Organizacji przedstawiła wczoraj w trakcie konferencji prasowej w szpitalu w Wolicy k. Kalisza przedstawicielka WHO w Polsce, dr Paloma Cuchi.

W trakcie spotkania z mediami podkreślała, że w Polsce reagowano natychmiast na zbliżające się zagrożenia i organizowano pomoc dla chorych oraz zagrożonych.

„Pod koniec 2019 r. jeszcze nie wiedzieliśmy, co to jest COVID-19 i dlaczego ludzie umierają”

– mówiła dr Cuchi.

Kiedy koniec pandemii?

Dodała, że dziś już mamy świadomość, co pomaga w walce z pandemią i zmniejsza jej zasięg. Widać też coraz mniejszą liczbę zgonów oraz osób potrzebujących pomocy. Przyznała jednak, że nadal trudno jest mówić o terminie końca pandemii.

W trakcie wizytacji w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy poinformowała, że WHO szuka szpitali mogących podzielić się doświadczeniem w kwestii walki z Covid-19.

Dr Cuchi podkreśliła, że wspomniana placówka w Wolicy k. Kalisza jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Pogratulowała też dyrektorowi szpitala. Wskazała, że dla osiągnięcia tak dobrych wyników potrzebne jest „wspaniałe przywództwo”.

Obecna na spotkaniu wicemarszałek województwa wielkopolskiego Paulina Stochniałek przyznała, że placówka ta bardzo mocno doświadczyła pandemii. Aż dwukrotnie była przekształcona w szpital jednoimienny.

Z kolei dyrektor placówki Sławomir Wysocki poinformował o planowanym wybudowaniu pawilonu, w którym będzie się odbywać rehabilitacja dla ozdrowieńców.

Zobacz też:
Koronawirus: Francja wprowadza obostrzenia dla niezaszczepionych

za: PAP

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły