Dzięki dużemu spadkowi liczby nowych zakażeń koronawirusem rządzący mogli znieść większość obostrzeń lub poluzować je. Niestety, nie wszystkie restrykcje będą zniesione w najbliższym czasie. Dotyczy to między innymi noszenia maseczek wewnątrz pomieszczeń.

Maseczki jeszcze z nami zostaną

Głos w sprawie zabrał minister zdrowia. W rozmowie z Polską Agencją Prasową Adam Niedzielski podkreślił, że maseczki:

[…] powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas.

Dodał, że będzie rekomendował, aby wewnątrz pomieszczeń noszenie maseczek obowiązywało co najmniej przez okres wakacji.

Minister stwierdził, że nie możemy rezygnować od razu ze wszystkich obostrzeń, ponieważ konieczne jest obserwowanie tego, co dzieje się z sytuacją epidemiczną. Wskazał tu między innymi na Wielką Brytanię, gdzie po spadku zachorowań sytuacja się odwróciła.

Niedzielski podkreślił, że należy przyzwyczaić się do faktu, że „epidemia się tli”.

Stan epidemii w Polsce

Podana dziś przez Ministerstwo Zdrowia liczba zakażeń koronawirusem, jakie potwierdzono ostatniej doby, jest rekordowo niska od wielu miesięcy. Mamy tylko 333 nowe przypadki zakażenia. W żadnym z województw liczba nowych infekcji nie przekroczyła 100.

Resort podał też, że w z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 5 osób. Walkę z Covid-19 przegrały też dwie osoby z chorobami współistniejącymi.

Na koniec resort podsumował:

Liczba zakażonych koronawirusem: 2 872 283/ 73 745 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Za: PAP, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

Zobacz też:
Rząd zdecydował ws. wakacji. Oto plan dotyczący obostrzeń

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły