Protest medyków może się zakończyć już w tym tygodniu. Informując przed kilkoma dniami o dwóch ostatnich turach rozmów, Gilbert Kolbe przekazał, że rozmowy „ostatniej szansy” będą miały miejsce w czwartek. Protestujący liczą na to, że rządzący spełnią postulaty, które przedstawiono we wrześniu.

Protest medyków. Porozumienie jest możliwe?

Rozmowy, podobnie jak w przypadku poprzednich, odbędą się w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Informując przed weekendem o dwóch kolejnych turach rozmów Kolbe podkreślił, że protestujący liczą na zawarcie porozumienia we wtorek. Ostrzegł jednocześnie, że ostatnia szansa na to będzie w czwartek.

Protestujący medycy domagają się między innymi podwyżek i realnego wzrostu wyceny świadczeń. Chcą też, aby po 15 latach pracy zawodowej przysługiwały im urlopy zdrowotne. Miałyby też zostać uchwalone ustawy o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego.

Protest medyków. Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Rządzący twierdzą, że chcą rozmawiać z medykami na temat możliwych zmian. Podkreślają jednocześnie, że zrealizowanie postulatów płacowych o których mówią protestujący jest niemożliwe jeśli chodzi o przyszłoroczny budżet.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że chce rozmawiać na temat wynagrodzeń oraz ich zwiększania według określonego planu. Będziemy państwa informować na bieżąco o postępach rozmów.

Za: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Przypominamy jak ważna jest profilaktyka

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły