W trakcie konferencji prasowej szef resortu przekazał, że rozmowy toczyły się wczoraj przez siedem godzin. Dyskutowano na temat postulatów, jakie stawiają ratownicy oraz pracodawcy, którzy są związani ze stacjami ratownictwa.

Protest medyków. Niedzielski: Podpisaliśmy porozumienie

Minister Adam Niedzielski przekazał ważną informację na temat protestu:

Podpisaliśmy porozumienie. Ma ono charakter trójstronny – podpisany przez przedstawiciela protestujących, jak i pracodawców.

Podkreślił, że to Waldemar Kraska był szefem zespołu negocjacyjnego od strony resortu.

Minister przyznał też, że odczuwa ulgę, że do porozumienia udało się dojść przed dużym wzrostem liczby zakażeń związanym z kolejną, czwartą już falą epidemii koronawirusa w Polsce.

Polityk podziękował też wszystkim za otwartość do tak trudnych rozmów.

Protest medyków. Kraska: Kompromis został wypracowany

Wiceminister Kraska przypomniał, że kompromis został wypracowany. Przywrócono 30-procentowy dodatek wyjazdowy, który zlikwidował rząd PO-PSL.

Kraska dodał, że ratownicy pracujący na umowę cywilnoprawną nie mogą zarabiać poniżej 40 zł na godzinę, a dzięki niektórym dodatkom może to być nawet 60 zł na godzinę.

Protest medyków. Piotr Dymon: Nie przestrzelcie z żądaniami

Piotr Dymon podkreślił, że kompromis dotyczy rozmów, które obejmowały ratowników ratownictwa medycznego, a kolejne mają dotyczyć m.in. ratowników SOR. Zaapelował do przedstawicieli medyków, aby „nie przestrzelili” z żądaniami.

Przedstawiciele Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia poinformowali z kolei wczoraj na Facebooku, że protest trwa nadal. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze przypomniało, że Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych ukonstytuował się znacznie wcześniej, jeszcze przed powstaniem Białego Miasteczka.

Zobacz też:
USA: Naukowcy wypuścili miliony zmutowanych komarów. Mają powstrzymać przenoszenie chorób

Za: Onet.pl

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły