Jak już informowaliśmy, porozumienie z rządem zawarli protestujący ratownicy. Pozostałe grupy nadal jednak walczą o swoje postulaty. Protest medyków wobec tego nadal trwa. Wcześniej protestujący medycy przedstawili osiem postulatów, które dotyczą między innymi podwyżek i wzrostu wyceny świadczeń.

Protest medyków. „Jesteśmy zawiedzeni”

Wspomniana już Dorota Kowalczyk-Cyran odnosząc się do wczorajszego spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia poinformowała, że medycy są zawiedzeni i rozczarowani.

Ze strony rządu nadal nie padły żadne konkretne propozycje

– powiedziała wczoraj przedstawicielka protestujących.

Spotkanie miało miejsce w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie. Kowalczyk-Cyran przekonywała, że rząd nie zaprezentował żadnych konkretów jeśli chodzi o poprawę sytuacji w publicznej ochronie zdrowia. Dodała, że w przesłanych przez resort materiałach znalazły się też błędy merytoryczne.

Poinformowała również, że ministerstwo odrzuciło propozycję dotyczącą spotkania w piątek razem z dwoma neutralnymi obserwatorami po każdej ze stron.

Chcemy państwu zaproponować otwartą publiczną debatę na temat systemu, który będzie dotyczył nas wszystkich, na co strona rządowa nie przystaje

– mówiła z kolei przewodnicząca Porozumienia Rezydentów OZZL Anna Bazydło.

Protest medyków. Ministerstwo: Zaprezentowaliśmy trzy warianty

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber stwierdził, że drugiej stronie dostarczono niezbędne dokumenty. Dodał, że nikt do niego nie zadzwonił w tej kwestii i nie poinformował, że jakiekolwiek kwestie wymagają wyjaśnienia.

Przekazał też, że ministerstwo zaprezentowało trzy warianty, które są realne jeśli chodzi o możliwości resortu, w różnym ujęciu procentowym. Dodawał również, że resort nadal chce rozmawiać docelowo w formule zespołu trójstronnego. Kolejne spotkanie ma mieć miejsce we wtorek o godzinie 11:00.

Zobacz też:
Świąteczne przejedzenie. Objawy, porady i skuteczne sposoby na poradzenie sobie z problemem

Za: PAP

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły