UOKiK w swoim komunikacie poinformował, że kara związana jest z cenami suplementów. Miały one być ustalane w wyniku porozumienia ograniczającego konkurencję.

UOKiK ukarał firmę handlującą suplementami

Wspomniana spółka Solgar Polska zajmuje się handlem suplementami diety w Polsce. Chodzi między innymi o produkty zawierające zioła i mikroelementy. Te wytwarza amerykańska spółka Solgar Inc.

Według ustaleń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, spółka Solgar Polska ustalała ceny wspomnianych suplementów. Miało to miejsce w wyniku porozumienia ograniczającego. Kara, jaką nałożono na spółkę za takie działanie to aż 1,2 miliona złotych.

UOKiK: Proceder trwał od marca 2010 roku

Polska Agencja Prasowa informując o decyzji UOKiK przekazała, że spółka handlująca suplementami miała monitorować ceny, które stosowali jej partnerzy handlowi. Działania podejmowała w momencie, gdy próbowano sprzedawać je taniej. Według ustaleń Urzędu, przez szereg lat nie można było sprzedawać produktów wspomnianej marki taniej niż w cenach odgórnie ustalonych przez ukaraną spółkę.

Tomasz Chróstny z UOKiK podkreślił, że wskutek działań poszkodowani byli przede wszystkim konsumenci. Cena suplementów była wyższa niż wtedy, gdyby miała miejsce uczciwa konkurencja między przedsiębiorcami. Wiadomo, że proceder trwał co najmniej od marca 2010 roku przez siedem kolejnych lat.

Za: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Koronawirus raport Polska: wtorek, 7 września 2021

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły