CBOS postanowił zbadać nastroje Polaków jeśli chodzi o epidemię koronawirusa w naszym kraju. Okazuje się, że ponad połowa badanych nie czuje obawy przed infekcją.

Koronawirus. Coraz mniej Polaków czuje strach

Według przeprowadzonego w lipcu badania, 52 proc. Polaków nie obawia się zakażenia koronawirusem. Obawy ma z kolei 47 proc. badanych. W tej kwestii nie ma wielkiej zmiany w porównaniu do ubiegłego miesiąca.

Jak podkreśla CBOS, o jeden punkt procentowy wzrosła liczba osób, które nie obawiają się już zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Analogicznie, wśród ankietowanych którzy mają odmienne zdanie, nastąpił spadek o jeden punkt.

Strach przed koronawirusem zależny od płci i wieku

Centrum Badania Opinii Społecznej podało też, że niepokój jeśli chodzi o zakażenie jest związany przede wszystkim z wiekiem osób badanych. W grupie 18-24 lata aż 74 proc. uczestników sondażu deklaruje brak obaw w tej kwestii. Jeśli chodzi o osoby mające co najmniej 65 lat, liczba ta wynosi już tylko 39 proc.

Większe obawy przed zakażeniem występują też u kobiet niż u mężczyzn. Do obaw przyznaje się 55 proc. kobiet i tylko 38 proc. mężczyzn.

CBOS pytał też Polaków o ocenę działań rządu jeśli chodzi o sytuację epidemiczną w Polsce. Jeśli chodzi o oceny pozytywne, nastąpił spadek aż o 4 punkty procentowe w porównaniu do czerwca. Rządzących dobrze ocenia tylko 53 proc. badanych. Krytycznie pracę polityków ocenia 38 proc. respondentów. Tu nastąpił wzrost o 3 punkty procentowe.

Zobacz też:
WHO: Koronawirus w zeszłym roku zabił 3 mln osób

Za: PAP

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły